Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Kam na výlet Masarykovým vlakem?

Kam na výlet Masarykovým vlakem?

V Hořicích si v sobotu 9.června 2018 připomínají sté výročí založení republiky příjezdem historického vlaku s postavou prvního prezidenta T.G.M. Po celý den je připraven bohatý kulturní program, jehož vrcholem bude pietní akt u Masarykovy věže samostatnosti.

Masarykovým vlakem na výlet
5. června 2018 - 08:00

Z Hradce Králové do Hořic vyjíždí Masarykův vlak 484 008 se salonním vozem T.G.M. a čtyřmi vagony Bai v sobotu 9. 6. 2018 v 9.35. Cestující z našeho krajského města tak mohou strávit celý den v Hořicích a vidět tak nejen příjezd T.G.M. do Hořic, ale i bienále výstavy Kámen Hořice 2018, nebo navštívit výstavu ukrajinského umění v rámci „Festivalu krásných umění“ v Galerii plastik. Pozornosti by určitě neměl ujít ani příjezd našeho prvního prezidenta k Masarykově věži samostatnosti (od 10:15) a uložení prsti ze zborovského bojiště do věže starostou Zborova (od 16.00).  


Masarykův vlak nejen že přiveze našeho prvního prezidenta do Hořic, ale umožní také účastníkům akce cestovat v sobotu 9. 6. z Hořic do Jičína a z Jičína do Hořic v několika intervalech. Návštěvníci akce „Příjezd prezidenta Masaryka“ tak budou moci vidět vítání prezidenta, ale i cestovat slavnou parní lokomotivou 484 008 směrem na Jičín v 11.20 a v 15.30. Z Jičína do Hořic vlak odjíždí v 13.30 a v 17.25.  Pokud budete chtít porovnat cestování drahou téměř před sto lety se současnou jízdou vlakem, zpět můžete cestovat novodobým vlakem dle Jízdního řádu Českých drah, který zůstává v sobotu 9. 6. nezměněn.


V Jičíně můžete 9. 6. navštívit velmi atraktivní trénink silničních motocyklů na Cenu města Jičína, výstavu kaktusů a sukulentů na Valdštejnově náměstí, navštívit Regionální muzeum a galerii v Jičíně kde probíhá hravá výstava „Konírna imaginární“ autorů bratří Formanových. V zámku je také otevřena pohyblivá expozice Rumcajsův svět Radka Pilaře. Ve Valdické bráně je mj. krásná výstava obřích loutek sochaře Petra Kavana a v Rumcajsově ševcovně se kromě prohlídky také dobře a levně občerstvíte. V rokli na Čeřovce t.č. probíhá  čtvrtý ročník multikulturního  festivalu „Propadák“.

Z Hořic do Hradce Králové Masarykův vlak odjíždí v 18.17. Pro opravdové milovníky železnice a parních lokomotiv je připraveno shlédnutí zbrojení parní lokomotivy při každé zastávce v Hořicích. Informoval Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)