Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Koaliční smlouva v Jičíně je podepsána

Koaliční smlouva v Jičíně je podepsána

V pondělí 15. října odpoledne uzavřeli koaliční smlouvu zástupci ANO 2011, Sdružení pro Jičín, Volby pro města a hnutí Za prosperující Jičín s TOP 09 s podporou STAN.

Jičín
18. října 2018 - 08:00

Budou společně kontrolovat 13 mandátů v jednadvacetičlenném Zastupitelstvu města Jičína.  Nejužší vedení města se oproti minulému volebnímu období nezmění, neboť starostou zůstane JUDr. Jan Malý (ANO 2011), prvním místostarostou Mgr. Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín) a druhým místostarostou Ing. Jan Jiřička (Volba pro město).

Strany a hnutí se dohodly i na dalším složení sedmičlenné Rady města. Kromě starosty a místostarostů v ní zasedne Mgr. Luděk Havel (Sdružení pro Jičín), Miroslav Kodydek (ANO 2011), PhDr. Josef Novotný (Za prosperující Jičín s TOP 09 s podporou STAN) a Mgr. Jan Bušta (Volba pro město), který má být novým členem, jenž v radě ani zastupitelstvu nepůsobil během minulého volebního období.

„Jsem rád, že koaliční jednání probíhala ve velmi korektním a věcném duchu a že koalice bude moct plynule pokračovat v projektech zahájených v předchozím období. Chceme pracovat pro všechny obyvatele Jičína a jsem přesvědčen, že započaté a plánované projekty dále zlepší životní podmínky ve městě,“ uvedl starosta JUDr. Jan Malý.


Ustavující zasedání zastupitelstva je plánováno na pondělí 5. listopadu. Zastupitelé zde složí slib, dojde k volbě starosty a následně budou zvoleni i členové Rady města.   

Den městské mobility: Jaká je budoucnost cyklistiky v Jičíně?

Výsledky komunálních voleb v Jičíně:
Hnutí ANO (ANO): 26,30 % hlasů, 6 mandátů
Sdružení pro Jičín (SpJ): 12,06 % hlasů, 3 mandáty
Volba pro město (VpM): 11,41 % hlasů, 3 mandáty
Občanská demokratická strana a nezávislí kandidáti (ODS): 10,37 % hlasů, 2 mandáty
Jičínský demokratický klub, Sdružení HDK NK (JDK): 8,32 % hlasů, 2 mandáty
Patrioti pro Jičín (PpJ): 7,88 % hlasů, 2 mandáty
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM): 5,65 % hlasů, 1 mandát
Hnutí Unie pro sport a zdraví (UpSZ): 5,64 % hlasů, 1 mandát
Za prosperující Jičín s TOP 09 s podporou STAN (TOP): 5,01 % hlasů, 1 mandát
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD): 4,58 % hlasů, 0 mandátů
SPD Tomio Okamury a Zemanovci (SPD): 2,77 % hlasů, 0 mandátů

Volební účast v Jičíně je 45,24 %. Zvolení zastupitelé: JUDr. Jan Malý (ANO), Miroslav Kodydek (ANO), Mgr. Alena Stillerová (ANO), Roman Mikolášek (ANO), Mgr. Jiří Komárek (ANO), Ing. Bc. Monika Almássy (ANO), Mgr. Petr Hamáček (SpJ), Mgr. Luděk Havel (SpJ), Mgr. Ivana Krabcová (SpJ), Ing. Jan Jiřička (VpM), Mgr. Jan Bušta (VpM), Mgr. Milan Smolík (VpM), Ing. Ladislav Brykner (ODS), MVDr. Jiří Liška (ODS), Mgr. Petr Šindelář (JDK), Mgr. Miloš Starý (JDK), Mgr. Miloslav Kůta (PpJ), Mgr. Martina Zelingerová (PpJ), Ing. Petr Kebus (KSČM), Aleš Babák (UpSZ), PhDr. Josef Novotný (TOP).

Královehradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)