Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

„Kolama dolů“ ze Zvičiny až na královéhradecké letiště

„Kolama dolů“ ze Zvičiny až na královéhradecké letiště

„Kolama dolů" ze Zvičiny až na královéhradecké letiště dorazilo bezmála na 200 motorkářek a motorkářů.

Kolama dolů
27. května 2019 - 08:00

Téměř dvě stovky motorkářek a motorkářů se v sobotu 25. května 2019 sjely tentokrát do Královéhradeckého kraje na parkoviště na Zvičině, aby se zúčastnily celorepublikové preventivní kampaně „Začněme spolu, aneb kolama dolů“. Na startu se sešli motorkáři z celé republiky, a to už před devátou hodinou ranní. Policisté předali na startu přítomným jezdcům preventivní materiály a nezbytné instrukce pro trasu, na níž se celá početná kolona vydala úderem desáté hodiny.

Mezi jezdci nechyběl v sedle motocyklu například ani brig. gen. Ing. Tomáš Lerch, ředitel Ředitelství služby dopravní policie;  plk. JUDr. David Fulka, MBA, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje; plk. Ing. Petr Dušek, vedoucí Odboru služby dopravní policie a mezi motorkáře zavítal i Daniel Landa.

Cílem preventivního projektu "Začněme spolu aneb kolama dolů", za kterým stojí dopravní policisté ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti.

Začněme spolu, aneb kolama dolů!

Cílem vyjížďky byl prostor královéhradeckého letiště, kde si zájemci vyzkoušeli bezplatně ukázky výcviku bezpečné jízdy na speciálně upravených trasách pod vedením zkušeného lektora a za dohledu dopravních policistů (fotografie níže). Akce, která byla umocněna příjemným počasím a kladně přítomnými hodnocena, skončila v odpoledních hodinách.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA za KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)