Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Koordinace výkonu trestu obecně prospěšných prací v Jičíně

Koordinace výkonu trestu obecně prospěšných prací v Jičíně

Rada města města Jičína schválila žádost Probační a mediační služby Jičín o výkonu trestu obecně prospěšných prací. Městská policie bude koordinovat výkon trestu obecně prospěšných prací.

Městský úřad Jičín
8. srpna 2017 - 08:00
Probační a mediační služba realizuje již od roku 2001 ve spolupráci s městem výkon trestu obecně prospěšných prací, a to především v Technických službách města Jičín, dále ve vybraných případech při Sociálních službách města Jičín a v K - Klubu.

Vzhledem k velmi nízké nezaměstnanosti v ČR je však nyní běžné, že i občané ve výkonu trestu mají řádné zaměstnání, čímž dochází ke kolizi pracovních dob. Probační a mediační služba proto navrhla, zda by výkon trestu obecně prospěšných prací bylo možné koordinovat během víkendových dnů. Podobný model se osvědčil například v Mladé Boleslavi.


Činnost těchto pracovníků bude spadat pod Městskou policii Jičín. Výkon trestu obecně prospěšných prací o víkendech by se týkal pouze občanů Jičína, kteří jsou řádně zaměstnaní a nemají možnost vykonat tento trest jinak. Městská policie Jičín by měla vždy možnost volby, zda odsouzenému umožní nebo neumožní výkon trestu.

Víkendový výkon obecně prospěšných prací se podle odhadu Probační a mediační služby Jičín bude týkat maximálně 5 osob ročně do maximálního počtu 1000 hodin ročně. Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)