Svátek má: Cecílie

Regiony

Velikost textu:

Kostel sv.Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové je otevřen

Kostel sv.Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové je otevřen

Kostel sv. Mikuláše je otevřen, prohlídky budou každý víkend až do konce září.

Kostel sv. Mikuláše
3. července 2019 - 08:00

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Veřejnosti se památka otevřela v úterý 2. července a bude otevřena do neděle 7. července, její provoz pak bude pravidelně pokračovat každý pátek, sobotu a neděli až do konce září. Prohlídky s průvodcem jsou naplánované vždy na odpoledne ve třech časech.

Vedle restaurování malovaných výzdob a inventáře, zásahu proti dřevokazným škůdcům a výměny střechy, byl kostel doplněn o moderní požární i bezpečnostní zabezpečovací systém a hasicí zařízení včetně hromosvodu. Kompletní náklady na opravu kostela byly 14,5 milionu korun bez DPH. Město na restaurování získalo od Ministerstva kultury dotaci 760 tisíc korun.


Prohlídky s průvodcem budou první červencový týden v úterý, ve středu a ve čtvrtek začínat ve 14, 15 a v 16 hodin. Následně bude kostel otevřen vždy od pátku do neděle s prohlídkami od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Vstupenky je již možné zakoupit v systémů HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob. Na místě jsou turistům k dispozici také suvenýry, které je možné rovněž zakoupit ve všech informačních centrech ve městě.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)