Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří stavbu operačních sálů v královédvorské nemocnici

Kraj podpoří stavbu operačních sálů v královédvorské nemocnici

Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici dostane finanční injekci.

Stavba nových operačních sálů v královédvorské nemocnici
26. března 2023 - 08:00

Krajští radní schválili navýšení financování výstavby nových operačních sálů v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem o 12,5 milionu korun. Původní rozpočet investičního záměru za 95 milionů korun se tak zvýší na 107,5 milionu korun. Kraj za tyto peníze pořídí pro dva operační sály novou zdravotnickou technologii v hodnotě 10 milionů korun a provede další stavební úpravy, díky kterým v areálu nemocnice vzniknou nová parkovací místa.

„Za navýšené finanční prostředky pro provoz nových operačních sálů zakoupíme dva operační stoly s rentgenovými transparentními prvky, které umožní plynulý pohyb rentgenového přístroje od hlavy až po pánev pacienta. Sály také vybavíme laparoskopickou věží. Jedná se o pojízdnou věž, ve které jsou umístěny přístrojové jednotky s nástroji a lékařům umožní proniknou do dutiny břišní z drobného řezu, což pro pacienty znamená kratší dobu léčení a daleko menší zátěž pro organismus,“ upřesnil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za krajské investice.

V královédvorské nemocnici vzniknou dva nové operační sály v nástavbě budovy laboratoří, kterou s hlavní budovou propojí nadzemní spojovací krček. V druhém nadzemním podlaží vedle sálů budou prostory sterilizace a provozní zázemí, ve třetím podlaží zase technické zázemí.

„Ve spolupráci s městem také vybudujeme účelovou komunikaci včetně nového sjezdu, který bude sloužit pro stavbu na dopravu stavebního materiálu tak, aby nynější hlavní vjezd do areálu mohl v době úprav bez problémů sloužit pacientům a návštěvníkům nemocnice a v budoucnu nemocnici poslouží jako druhý technický výjezd. Odstraníme i stávající dvoupodlažní objekt tzv. okál a na jeho místě celkem vznikne 21 nových parkovacích míst,“ doplnil náměstek Bulíček s tím, že z celkového rozpočtu celé akce za 107,5 milionu korun je nyní prostavěno zhruba 35,5 milionu korun.

Investiční záměr v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem kraj zahájil v květnu 2022 a dokončení projektu plánuje na srpen 2023. Dvorská nemocnice spolu s náchodskou, trutnovskou, jičínskou a rychnovskou tvoří páteřní síť krajského zdravotnictví.„Významně investujeme do všech našich zdravotnických zařízení, aby spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové tvořily funkční celek a obyvatelům i návštěvníkům našeho regionu nabídly špičkovou péči na úrovni 21. století,“ ukončil hejtman Martin Červíček.

Informoval Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

(kralovehradeckenovinky.cz foto:kú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%