Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Krajský úřad koordinuje s městy přípravu velkých očkovacích center

Krajský úřad koordinuje s městy přípravu velkých očkovacích center

Jičín: Rada města vzala na vědomí zápisy z jednání Krizového štábu ORP Jičín, který se pravidelně scházel i v uplynulém období. Projednává okolnosti spojené s vývojem nákazy covid-19, důležitým tématem je rovněž zahájení očkování v České republice.

Jičín
12. ledna 2021 - 08:00

Město Jičín a jeho představitelé očkování proti covid-19 velmi podporují, jelikož jde o možnou cestu ze současné zdravotní krize.

Hejtman Královéhradeckého kraje oslovil starosty okresních měst, aby navrhli místa pro velkoplošná očkovací centra. Jičín dá k dispozici zimní stadion. Zda je vhodným místem pro očkovací centrum, to musí ještě posoudit speciální krajská komise. Předpoklady jsou však dobré, protože stadion nabízí velký zastřešený prostor, solidní dopravní dostupnost, sociální zařízení a také zázemí pro personál i pro očkované občany. I jiná města našeho kraje nabídla právě zimní stadion. Jičínské očkovací centrum bude zřejmě určeno nejenom pro obyvatele města Jičína a obcí spadajících do jeho ORP, ale také pro obyvatele Novopacka a Hořicka.

Krizový štáb nepřetržitě monitoruje situaci v jičínských školách. Mateřské školy zůstávají otevřené a i v nepřísnějším stupni protiepidemického systému je třeba zajistit prezenční výuku pro první a druhé ročníky základních škol. Vedle toho mají města povinnost zajistit výuku pro děti příslušníků Integrovaného záchranného systému. I tato výuka v Jičíně funguje a v posledním období byl do této aktivity obšírně zapojen rovněž K-klub, jenž zajišťuje jak prostory, tak zaměstnance.Městský úřad Jičín bude mít nadále úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin, tj. v obou těchto dnech 8 hodin. Tato úprava úředních hodin je lepší než dřívější, kdy byl úřad pro veřejnost dostupný pouze po čtyři hodiny v pondělí a ve středu. Městský úřad je samozřejmě připraven se vrátit k původním úředním hodinám, až pomine epidemie covid-19. Je třeba dodat, že minulý týden Odbor dopravy MěÚ Jičín byl nucen omezit provoz a musel přestat přijímat žádosti o řidičské průkazy. Občané byli odkazováni na odbory dopravy v jiných městech. Tímto se znovu omlouváme za komplikace. Důvodem byla koronavirová situace. Avšak vydávání průkazů, o které bylo dříve požádáno, zůstalo zajištěno. Městský úřad také pořídil speciální UV čističky vzduchu, které jsou umístěny ve velkých prostorách úřadu. Budou také využívány na pracovní jednání.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)