Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Královehradečtí strážníci likvidovali použité injekční stříkačky

Královehradečtí strážníci likvidovali použité injekční stříkačky

Městská policie se v rámci preventivních aktivit aktivně podílí na vyhledávání a sběru rizikového injekčního materiálu.

Injekční sběr
4. září 2018 - 08:00

Nález igelitové tašky plné použitých injekčních stříkaček byl o víkendu nahlášen operačnímu pracovišti městské policie. Strážníci zjistili, že se na uvedeném místě, v igelitové tašce, nachází 106 kusů injekčního materiálu. Od začátku kalendářního roku se již jedná o celkem 749 nalezených stříkaček, které byly předány k odborné likvidaci.

V rámci své pracovní činnosti strážníci pravidelně navštěvují místa, kde se opakovaně nachází injekční materiál, nebo reagují na oznámení občanů o jeho nálezu. Nejčastěji se jedná o opuštěné objekty a parky, ale i nepřehledná místa, kam veřejnost běžně nechodí.


Městská policie úzce spolupracuje se z.ú. Laxus, který realizuje programy pro osoby drogově závislé, včetně terénních služeb a výměnného programu, a zároveň likviduje infekční materiál sebraný městskou policií.


Důležité je mít na paměti, že se jedná o zdraví nebezpečný odpad, který by se na veřejná prostranství vůbec neměl dostat. Této problematice se věnují i preventivními programy městské policie, které děti i dospělé seznamují s tím, jak se zachovat a jak postupovat při nálezu injekčního materiálu.  

Doporučujeme: V případě nálezu na stříkačku nesahejte a okamžitě kontaktujte tísňovou linku 156. Strážníci přijedou na místo, stříkačku i s jehlou bezpečně umístí do speciálního kontejneru a předají ho k odborné likvidaci.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)