Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Královehradečtí strážníci měli opět rušný víkend

Královehradečtí strážníci měli opět rušný víkend

Během uplynulého víkendu řešila královéhradecká městská policie téměř 300 událostí. Mimo běžné kontrolní a hlídkové činnosti, přijali strážníci i velké množství stížností.

Ilustrační foto
18. září 2018 - 08:00

Devětkrát vyjížděly hlídky městské policie řešit stížnost na špatné parkování a stejný počet stížností se týkal i rušení nočního klidu. Hlučné oslavy na zahradách, vysokoškolských kolejích, otevřená okna restaurací, ale i partnerské hádky rušily spánek místních obyvatel. Ve většinou případů se strážníci setkali s pochopením, a lidé se s omluvou ztišili. Tři muži však vypité množství alkoholu nezvládli, narušovali veřejný pořádek a ohrožovali své zdraví. K vystřízlivění proto museli být převezeni na protialkoholní záchytnou stanici.


V jednom případě museli strážníci zasahovat i v hale vlakového nádraží, kde opilý cestující „diskutoval“ s ostrahou a odmítal budovu opustit. Ve čtyři hodiny ráno pak strážníci přijížděli ke starší ženě, která měla utkvělou představu, že jí někdo ze střechy ukradl střešní hřebeny.

V neděli večer, při uzavírání hradeckých teras, nalezli strážníci osobu hledanou Policií ČR. Muž seděl na lavičce a spal. Po jeho probuzení a ověření totožnosti bylo zjištěno, že je v pátrání. Městská policie vyjížděla také prověřovat dvě oznámení, která se týkala „hluchoněmých výběrčích“, kteří se opět, naštěstí však marně, pokoušeli vymámit z kolemjdoucích peníze.


Během víkendu byly nalezeny i čtyři injekční stříkačky. Infekční materiál byl umístěn do kontejneru, který strážníci předají k odborné likvidaci. Odchytová služba převážela do útulku jednoho psa, do depozitu jednu kočku a v Zooparku Stěžery skončily dvě činčily, které někdo odhodil v krabici ke kontejnerům.
 
Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mphk)