Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Královéhradečtí strážníci pomohli labuti v nesnázích

Královéhradečtí strážníci pomohli labuti v nesnázích

Operační pracoviště městské policie bylo požádáno o pomoc.

„Labuť v nesnázích"
28. listopadu 2020 - 08:00

V Jiráskových sadech, na soutoku řeky Labe a Orlice, se nachází zraněná labuť, které z peří trčí asi 30ti centimetrový zabodnutý drát. Spolu s ní sedí na břehu ještě jeden dospělý jedinec a mládě. Operační důstojník na místo vyslal odchytovou službu městské policie a zároveň požádal o pomoc pracovníky Záchranné stanice Jaro Jaroměř. Společnými silami labuť odchytli a zjistili, že drát je pouze zamotaný do peří. K žádnému zranění naštěstí nedošlo. Po odstranění drátu byla labuť vypuštěna zpět na vodu.

Řidiči, buďte obezřetní!

Krátce před půlnocí zavolal na operační pracoviště městské policie mladý muž a oznámil, že nalezl na zemi ležícího opilého muže. Pomohl vstát a posadil ho na lavičku. Opilec se však najednou zvedl a odpotácel se směrem k blízkému kasinu. Pak náhle zmizel. Strážníky, kteří byli na místo vysláni operačním důstojníkem, upoutaly pozornost doklady ležící na chodníku před rozbitými vstupními dveřmi do kasina.


Vzhledem k podezření ze spáchání trestaného činu byla na místo přivolána i hlídka Policie ČR. Strážníci společně s policisty vstoupili do objektu. Zde nalezli na pohovce tvrdě spícího muže. Ten po probuzené vůbec netušil, kde se tu vzal. Dechová zkoušku mu prokázala 1,4 promile alkoholu. K řešení si ho převzala Policie ČR.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)