Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Královéhradečtí strážníci radí: Pozor na zloděje!

Královéhradečtí strážníci radí: Pozor na zloděje!

Královéhradečtí strážníci příchod adventního času nehodlají nijak podcenit. Hlídky se budou ve zvýšené míře pohybovat ve městě a preventivně dohlížet tam, kde se očekává větší počet lidí.

Ilustrační foto
6. prosince 2018 - 08:00

Není tajemstvím, že se v tomto období do větších měst sjíždějí i ti, kteří jedou cíleně spoluobčany okrást. Větší množství lidí, shon a tlačenice v obchodech i dopravních prostředcích působí jako magnet na zloděje. Městská policie Hradec Králové se snaží chmatákům ztížit roli především preventivním působením na občany a upozorněním na potřebu neustále si kontrolovat a chránit své věci.

Vymyšlené postupy kapsářů neznají mezí. Samotná krádež bývá blesková a kapsáři ji mají většinou dobře nacvičenou. Mají připraveny i varianty, jak nepozorovaně odvést naši pozornost, případně výmluvu, že oni krást “přeci“ nechtějí. Kapsáři pracují, často ve skupinách a zneužívají k tomu i děti. Že se nám něco ztratilo, často zjistíme až za delší dobu a na zcela jiném místě.

Lidé by si měli všímat osob ve svém bezprostředním okolí, zejména v obchodech, na nádražích, v dopravních prostředcích, u prodejních stánků a na dalších místech, kde je větší množství lidí.

Strážníci doporučují:
  • Nenoste u sebe zbytečně velkou finanční hotovost a nespouštějte svá zavazadla z dohledu. To se týká například i tašek a kabelek odložených v obchodech do nákupního vozíku, nebo batohů nošených na zádech.
  • Kabelky mějte, pokud možno u těla, jejich zapínání směřujte dopředu a bezpečnost podpořte tím, že rukou položíte na jejich otvírání. Méně tím zloděje lákáte, a navíc mu ztěžujete provedení krádeže.
  • Muži zvýší bezpečnost svých peněz tím, že je neuloží do zadní kapsy kalhot, ale raději do náprsní nebo uzavíratelné kapsy.
  • Peněženky nechávejte navrchu tašek a kabelek, uložte je až naspod.
  • Na přeplněných parkovištích u obchodních center řádně zabezpečte své vozidlo a nákupy, tašky a cennosti nenechávejte viditelně odložené. To všechno láká zloděje.
  • Pozor bychom si měli dávat rovněž na možnou krádež dokladů, kreditních karet, klíčů a dalších podobných věcí. Jejich ztráta přináší mnohé komplikace, ale i možnost zneužití dokladů k podvodům. Odcizení dokladů je proto třeba ihned hlásit policii.


Královehradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphk)