Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Královéhradečtí strážníci zachránili labutě a odchytli malého psíka

Královéhradečtí strážníci zachránili labutě a odchytli malého psíka

Vůně oběda zřejmě do jídelny pro seniory přilákala malého psíka. Přišel sem sám, bez svého „pána“ a trpělivě čekal, jestli na něj něco nezbyde. 

Pes z jídelny
6. října 2017 - 08:00

Strážníci městské policie křížence Jack Russell teriéra odchytli. Protože měl identifikační známku, hlídce se podařilo zjistit, komu patří. Telefon však nikdo nezvedal. Pes si proto na svého majitele počkal v útulku.

V rozmezí jedné hodiny pak strážníci „řešili“ i dvě labutě. Jedna seděla uprostřed komunikace a vozidla se jí musela obloukem vyhýbat, druhá si pak za místo odpočinku vybrala čerpací stanici. Strážníci labutě umístili do přepravního boxu a převezli na nedalekou vodní plochu.  


Zmatená žena se chtěla dostat domů. V hale vlakového nádraží seděla ve středu kolem poledne mladá, zmatená žena. Chovala se podivně, byla dezorientovaná, nevěděla kolikátého je, kolik je hodin, ani co zde dělá. Pracovníci turistického infocentra proto na pomoc přivolali hlídku městské policie. Žena strážníkům sdělila, že chce jet domů, ale nejdříve si potřebuje zavolat. Telefon má však vybitý, zablokovaný, PIN zapomněla a číslo na přítele z hlavy nezná.

Strážníci zjistili, že v Hradci Králové nebydlí a nebydlí zde ani její přítel, má zdravotní problémy a léčí se na psychiatrii. Vzhledem k tomu, že nebylo možné kontaktovat nikoho z rodiny, byla přivolána záchranná služba. Ta mladou ženu převezla do nemocnice.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)