Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Kreslení pravou mozkovou hemisférou aneb naučíme kreslit i Vás

Kreslení pravou mozkovou hemisférou aneb naučíme kreslit i Vás

„Kurz kreslení není nic pro mě. Já kreslit neumím.“  Je to věta, která každého po přečtení nadpisu napadne jako první. Lektoři z Atelieru Mozaika zájemce přesvědčí o opaku.

Kresba před a po kurzu
9.červenec 2017 - 08:00

Kreslit umí každý. Základem je naučit se „přepnout“  myšlení z levé mozkové hemisféry, která je zodpovědná za počítání, logiku a učení a začít více používat pravou hemisféru, která ovládá kreativitu a představivost.

Během kurzu lektoři ukáží jak na to. Pomocí nejrůznějších cvičení, jako je například kreslení obrázku, který je položený vzhůru nohama, kreslení zrcadlově nebo dokonce kreslení vlastní ruky aniž byste se podívali na papír, začne levá hemisféra zjišťovat, že je na některé úkony krátká a přenechává prostor druhé straně.

Levá hemisféra neumí vnímat prostor a mezery mezi jednotlivými objekty. Nevidí to, co nemá název, nebo co si neumí pojmenovat a tak tyto části jednoduše ignoruje. A právě to je důvodem, proč je výsledný obrázek asymetrický a neodpovídá skutečnosti. V této chvíli musíme dát prostor pravé hemisféře. Ta vnímá mezery a volný prostor jako součást celku. Dokáže kopírovat a vystihnout vzdálenost mezi jednotlivými objekty v obrázku a proto je výsledný obrázek vzhledný a souměrný. Během dvou dnů se vaše schopnost vidět objekt správně a následně jej věrohodně nakreslit, mnohonásobně zlepší a na konci kurzu budete v rukou držet portrét, který se bude nápadně blížit předloze a ze kterého budete mít obrovskou radost. To za pokus stojí, nemyslíte?


Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou poskytuje i pražský Atelier Mozaika a o víkendu 09. – 10. 9. 2017 se připravuje i kurz v Hradci Králové. Majitelka Mozaiky, Pavla Macháčková, se lektorování věnuje již 15 let a rukama jí prošlo již mnoho spokojených klientů.

„Pořádáme kurzy po celé České republice a naši klienti jsou vždy velmi spokojení. Myslím, že hlavním důvodem je fakt, že se klientům intenzivně věnujeme po celý víkend. Celkový rozsah kurzu je 18 hodin a to v současné době nikdo jiný neposkytuje. Naši lektoři se snaží přistupovat ke každému studentovi a jeho potřebám individuálně. Každý potřebuje jiný přístup,“ komentuje své kurzy Pavla Macháčková.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Říhová za Atelier Mozaika.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mozaika)