Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Lesní běžecká stezka v městských lesích je doplněna o fitness prvky

Lesní běžecká stezka v městských lesích je doplněna o fitness prvky

V létě tohoto roku vznikl v hradeckých městských lesích 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem.

Lesní běžecká stezka v městských lesích
18. listopadu 2023 - 08:00

V těchto dnech běžecký okruh Městské lesy Hradec Králové doplnily o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob zlepšování kondice i posilování.

„Vznik přírodního sportoviště v městských lesích se nám osvědčil. Běžecký okruh jsme otevřeli během letních prázdnin a za tu doby jej využilo několik stovek běžců a návštěvníků. Chtěli jsme tuto lesní atrakci ještě rozšířit a posunout dál, proto kromě běhu bude možné se zde pustit i do posilování,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast sportu a pro správu společnosti Městské lesy Miroslav Hloušek.

Poblíž přírodního okruhu pro běžce tak přibyly nejen posilovací fitness prvky, ale i návody na cvičení a protahování. „Umístily jsme je do prostoru u hlavního nástupního místa na běžeckou lesní stezku, je to kousek za lesním hřbitovem vedle Hradečnice. Vybrali jsme pět základních cvičebních prvků, které si mohou vyzkoušet dospělí i mladiství,“ popisuje ředitel společnosti Městské lesy Milan Zerzán. Do tohoto prostoru také lesníci plánují doplnit malý altán a podél stezky pak odpočinková místa.

Podobné tělocvičny pod širým nebem vybudovaly Městské lesy Hradec Králové již dvě. První, která je zatím nejvíce využívaná, je u lesního občerstvení U Pytláka. Druhou je možné nalézt a areálu kempu Stříbrný rybník, kde je i část vhodná pro seniory.Městské lesy Hradec Králové jsou samostatně hospodařící obchodní společnost, která je vlastněná městem Hradec Králové. Starají se o lesní a rybniční majetek města, provozují těžbu štěrkopísku a spravují areál kempu Stříbrný rybník. Záměrem akciové společnosti Městské lesy Hradec Králové je hospodařit v lesích šetrným a přírodě blízkým způsobem, nalézt soulad všech funkcí lesa a citlivě podporovat funkce rekreační. Dnes jsou hradecké městské lesy ukázkovým příkladem rekreačních lesů, proto byly také zařazeny mezi demonstrační objekty lesního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%