Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Letošní rekordman v alkoholu havaroval a nadýchal 4,27 promile

Letošní rekordman v alkoholu  havaroval a nadýchal 4,27 promile

Dopravní policisté byli včera ve čtvrtek v poledne voláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na křižovatce ulic Vážní a Dřevařská v Hradci Králové.

Ilustrační foto
12.srpen 2017 - 08:00

Řidič auta značky Opel Zafira při vyjíždění z vedlejší silnice nerespektoval značku "Dej přednost v jízdě" a vjel na hlavní v době, kdy mu z leva jelo auto Audi A3 a narazil do něho. Nikdo z účastníků se nezranil. Třiadvacetiletý řidič z Audi měl test na alkohol negativní, což však neplatilo u druhého řidiče. O dvacet let starší muž nadýchal 4,04 promile. Při opakovaném měření se stupnice zastavila na 4,27 promile alkoholu v dechu. Navíc policisté zjistili, že není držitelem žádného řidičského oprávnění pro řízení motorových vozidel.

Muže převezli na záchytnou protialkoholní stanici k vystřízlivění. Pak ho bude čekat obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít až na jeden rok do vězení. Na vozidle Audi vznikla škoda ve výši 50 tisíc a na Oplu 15 tisíc korun.


Muž skončil na operačním stole, místo myšky střelil sebe.

Ve čtvrtek o půl desáté večer vyjížděli do hradecké fakultní nemocnice policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 3, kde byl na oddělení JIP hospitalizován pacient se střelným zraněním. Muž byl v tu dobu již po operaci schopen vypovídat a uvedl, že si zranění způsobil dopoledne sám doma v obci na Chlumecku svojí nedbalostí a nikdo jiný nemá na jeho zranění žádný podíl. Vysvětlil, že má v dílně myši a připravil si na ně vzduchovku. Jelikož se myší nedočkal, nataženou vzduchovku si položil na ponk a šel dělat jiné věci. Nešťastně však o vzduchovku zavadil, vyšel z ní výstřel, který ho zasáhl do břicha. Protože mu vystřelená diabolka zůstala v břiše, vyhledal lékařskou pomoc.

Vzhledem k tomu, že si muž způsobil zranění sám, nešťastnou náhodou bez úmyslu, policisté případ ukončí uložením bez dalších opatření.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)