Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

Lidé s aplikací EPP přispěli hasičům z Lochenic na vybavení

Lidé s aplikací EPP přispěli hasičům z Lochenic na vybavení

Bezpečnost zachraňovaných osob i dobrovolných hasičů při dopravních nehodách bude posílena díky novým stabilizačním prostředkům, na které jednotce poskytla finanční podporu Nadace ČEZ spolu s jednotlivci.

Hasiči z Lochenic
10. února 2018 - 08:00

Sbor dobrovolných hasičů Lochenice má dlouholetou tradici, při mimořádných událostech, kdy jsou ohroženy životy a zdraví lidí, zvířat, majetek, nebo životní prostředí, zasahují už 143 let. Jednou z mnoha činností sboru jsou také zásahy u dopravních nehod. V zájmu zvýšení bezpečnosti nejen zachraňovaných osob při vyprošťování z havarovaných vozidel, ale i samotných zachránců, potřebovala jednotka doplnit své vybavení o některé speciální prostředky.

S jejich úhradou pomohla sboru Nadace ČEZ, která projekt nasadila do své aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Finanční příspěvek Nadace ve výši 110 tisíc korun tak podpořili sportující uživatelé aplikace třeba jízdou na kole, během či procházkami, při kterých sbírali potřebné body pro realizaci projektu.

Locheničtí hasiči využijí příspěvku k nákupu stabilizační tyče, stabilizačních schůdků s klíny a příslušenstvím pro bezpečnou práci se sklem a zachycení airbagů.

„Díky finanční podpoře Nadace ČEZ byl našemu sboru umožněn nákup nového vybavení. Prostřednictvím aplikace EPP- Pomáhej pohybem, kde byl během podzimu prezentován náš projekt Zvýšení bezpečnosti zachraňovaných osob při vyprošťování z havarovaných vozidel, jsme získali nadační příspěvek ve výši 110 000 Kč. EPP je aplikace pro chytré telefony a funguje jak osobní trenér. Uběhnuté kilometry či jiná fyzická aktivita je přepočítána na body, jimiž může být podpořen některý z projektů. Se zapojením mnoha členů sboru a našich přátel jsme nasbírali všechny potřebné body, aby byl náš projekt podpořen v plné výši,“ upřesňuje Josef Vaňouček, velitel SDH Lochenice.


„Rychlá pomoc hasičů při těžkých dopravních nehodách je nenahraditelná a často nedoceněná. O to více mě těší, že uživatelé EPPky pro dobrovolné hasiče z Lochenic velmi rychle nasbírali díky svým sportovním aktivitám potřebné body, které na finanční příspěvek převedla Nadace ČEZ,“ doplňuje její ředitelka Michaela Ziková.

Kostel sv. Václava ve Starých Ždánicích náleží do skupiny kostelů se zděnou helmicí věže


Nadace ČEZ podpořila SDH V Lochenicích už i v předchozích letech. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)