Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

„Lup" prodali ve sběrně a peníze si rozdělili

„Lup" prodali ve sběrně a peníze si rozdělili

Trutnovským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit sérii majetkové trestné činnosti, ke které mělo dojít od konce roku 2021 do současné doby na Trutnovsku a ve dvou případech v Hradci Králové.

Krádež mědi
23. ledna 2022 - 07:30

V úterý policisté v této souvislosti zadrželi dva muže ve věku 39 a 35 let, proti kterým zahájili trestní stíhání z přečinu krádež a poškození cizí věci spáchaného ve spolupachatelství.

Obviněným klademe za vinu, že se na Štěpána po předchozí dohodě společně dopravili vozidlem Mazda na místo činu v Trutnově, kde se vloupali do jednoho objektu. Odtud ze skladu za pomocí vysokozdvižného vozíku naložili a následně odcizili měd za téměř 400 tisíc, přičemž na poškození majetku a dalšího měděného materiálu způsobili škodu dosahující 300 tisíc korun. Z jejich výpovědi vyplynulo, že měď následně prodali ve sběrně a peníze si rozdělili.

Zřejmě se jim výnos z trestné činnosti zalíbil a na Silvestra a poté o dva dny později jeli „navštívit“ jednu firmu v Hradci Králové. Zde odcizili ze stavební buňky dvě sady letních pneumatik včetně hliníkových disků za 50 tisíc korun ale i zde zaparkované vozidlo Citroen za 100 tisíc korun. Tyto odcizené věci již kriminalisté zajistili a v následujících dnech je vrátí poškozenému.

Starší z mužů páchal trestnou činnost i sám a to ke konci roku 2021, když v Mladých Bukách ze zaparkovaného nákladního vozidla a stavebního jeřábu odmontoval 4 autobaterie za částku 16 tisíc, přičemž se mu podařilo poškodit kabeláž v hodnotě 5 tisíc korun. Dále také ve dvou případech odčerpal z bagru 130 litrů nafty, čímž způsobil poškozené firmě škodu 10 tisíc korun. V neposlední řadě při jeho kontrole ve vozidle Audi celní správou v Mladých Bukách byly nalezeny sáčky s metamfetaminem o hmotnosti 1,6 gramů, čímž se dopustil přečinu přechování omamné a psychotropní látky a jedu.

Policisté se zaměřili na přetížené kamiony

Oba muži jsou uživateli drog a téměř bez finančních příjmů. S kriminalisty po jejich zadržení spolupracovali a k trestné činnosti se plně doznali. V případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Šárka Pižlová DiS., komisař, Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.
/div>
(jv.kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)