Svátek má: Anežka

Regiony

Velikost textu:

Magistrát obnovuje úřední hodiny, knihovna vydává přes okénko

Magistrát obnovuje úřední hodiny, knihovna vydává přes okénko

Vláda ČR během nedělního večera přijala nová opatření, která se mimo jiné týkají otevíracích hodin úřadů i provozu knihoven.

Magistrát města Hradec Králové
16. února 2021 - 08:00

Od pondělí funguje magistrát města podle standardních otevíracích hodin, veřejnost by ale i nadále měla preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci s úřadem. Městská knihovna také opět spouští výdej knih přes okénka.

Provoz magistrátu města je obnoven podle standardních otevíracích hodin, tedy v pondělí a středu od 8 do 17 a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin. Na některých odborech se otevírací doba mírně liší. Občanům je doporučeno, aby se před návštěvou úřadu domluvili s příslušným odborem, zda je možné jejich požadavek vyřídit elektronicky či telefonicky a aby tento postup upřednostnili před osobní návštěvou. Pro některé agendy mohou klienti úřadu nadále využívat pro vyřízení svých záležitostí online rezervační systém. To se týká zejména osobních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel.

Uvnitř budovy magistrátu města nadále platí povinnost nošení roušek, respirátorů či jiných pokrývek horních dýchacích cest. Povinné je rovněž dodržování rozestupů. Klienti mají také možnost využívat dezinfekci, která je k dispozici ve stojanech na chodbách budovy úřadu.
Úpravy vládních opatření se v rámci všech městských organizací týkají pouze knihovny. „V pátém stupni knihovna nemohla mít otevřený ani výdej přes okénka, nyní je to již možné. Otevřená výdejní okénka jsou od dnešního dne v hlavní budově ve Wonkově ulici a na dalších šesti pobočkách. Vydávány budou knihy předem objednané. Budova knihovny v Kuklenách zůstane ještě uzavřena z důvodu právě probíhající rekonstrukce,“ říká ředitelka městské knihovny Barbora Čižinská.

Ostatní městské organizace fungují ve stávajícím režimu jako doposud, případně jsou z důvodu vládních nařízení některé jejich provozy uzavřené.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)