Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Města a organizace se sjednotí do Centrály cestovního ruchu KHK

Města a organizace se sjednotí do Centrály cestovního ruchu KHK

Rada města Jičína doporučuje Zastupitelstvu schválit dohodu o založení spolku Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z.s. Jičín v ní bude figurovat coby zakládající člen.

Jičín
28. ledna 2020 - 08:00

Města a organizace v regionu se sjednotí do Centrály cestovního ruchu KHK. Zastupitelé také rozhodnou o jičínském uchazeči do orgánů spolku, kde RM navrhuje zastupitelku Mgr. Alenu Stillerovou z Odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Jičín. Personální složení orgánů bude spolek teprve řešit, ale Jičín bude svůj nárok na funkce v orgánech spolku prosazovat, a to z pozice významného centra cestovního ruchu.  

Smyslem centrály je společný zájem zakladatelů podporovat cestovní ruch a návštěvnost Královéhradeckého kraje. Cíle lze formulovat jako snahu zvýšit konkurenceschopnost našeho kraje v oblasti cestovního ruchu, zajistit efektivnost v řízení cestovního ruchu a zkrátka založit instituci, která bude schopná řešit nedostatky i budoucí problémy – opět v kontextu cestovního ruchu. Zakladatelé také budou podporovat cestovní ruch na celém území, a to včetně lokalit, kde potenciál ještě není plnohodnotně využit.


Zakládajícími členy je 7 měst, 9 organizací, jejichž agendou jsou kultura a cestovní ruch v regionu, a také Královéhradecký kraj. Jde o města Broumov, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Nová Paka, Náchod a právě Jičín. Zakladatelskými organizacemi jsou Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko, Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, s.r.o., Kladské pomezí, o.p.s., Krkonoše – svazek měst a obcí, Podzvičinsko, z.s., Sdružení Český ráj, z.s., Společnost pro destinační management Broumovska, o.p.s., Asociace turistických informačních center České republiky a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. et Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)