Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Město bude losovat zájemce o pronájem městských bytů

Město bude losovat zájemce o pronájem městských bytů

V pondělí byl poslední den, kdy mohli zájemci o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové podávat své žádosti. Na magistrát jich dorazilo celkem 580.

Hradec Králové
19. listopadu 2021 - 08:00

Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O všechny typy bytů proběhne v listopadu a prosinci veřejné losování.

„Ačkoliv byl počet zájemců o něco menší, než při předchozím přijímání žádostí v loňském roce, budeme muset i letos přistoupit k veřejnému losování. Vítězný uchazeč bude mít možnost si konkrétní byt prohlédnout, a pak sdělit odboru správy majetku města, zda na něj chce uzavřít nájemní smlouvu. V případě jeho nezájmu bude osloven další vylosovaný. První nájemní smlouvy budou uzavírány od prosince,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

V následujících měsících se bude postupně uvolňovat zhruba šest desítek startovacích bytů, na jejich pronájem přijal magistrát 489 žádostí. Převládala poptávka po bytech s dispozicí 2+KK, o něž projevilo zájem 364 žadatelů. Na byty o velikosti  1+KK pak dorazilo 125 žádostí. Uvolněné startovací byty se nacházejí v lokalitách Svatojánská a Stromovka, na Gočárově třídě 760, v ulicích Urxova 296, Pod Zámečkem 1835, 1836 a 1837, Rybova 1898 a Divišova 830. Veřejné losování proběhne 22. listopadu od 15 hodin ve velkém sále Adalbertina a bude provedeno zástupcem odboru interního auditu a kontroly.O zvýhodněný pronájem bytů určených pro rodiny s dětmi požádalo 91 zájemců. Byty se nacházejí na Gočárově třídě 760, v Divišově ulici 830, Jungmannově 1395, Pod Zámečkem 1836, Gagarinově 588, Střelecké 748 a na Dukelské třídě 812. I v tomto případě se uskuteční losování, a to 6. prosince v 15 hodin v zasedací místnosti číslo 94 v levém křídle budovy magistrátu. Pro případ, že s vítězem losování nájemní smlouva nebude uzavřena, budou losováni pro každý byt dva náhradníci.
Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)