Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Město daruje potřebným potraviny z jídelny důchodců

Město daruje potřebným potraviny z jídelny důchodců

Koncem srpna ukončila definitivně svůj provoz městská jídelna důchodců v Šafaříkově ulici v Hradci Králové. Od minulého týdne ji ale znovuotevřel soukromý zřizovatel.

Ilustrační foto
25. září 2019 - 08:00

Zbývající suroviny a potraviny z městské provozovny město daruje do Potravinové banky Hradec Králové. Distribuovány by měly být do azylových domů a dětských domovů v Královéhradeckém kraji. Celkově jsou zde nespotřebované potraviny v celkové hodnotě bezmála 13 tisíc korun.

„Věnovat potraviny k takovýmto účelům je nesporně správným krokem. Do dětských domovů a azylových domů půjdou zejména potraviny nepodléhající rychlé zkáze jako luštěniny, těstoviny nebo koření. O distribuci se postará královéhradecká Potravinová banka, která o zmiňované potraviny projevila zájem,“ sdělil primátor města Alexandr Hrabálek.Potraviny jsou zatím uskladněny v objektu, kde sídlila jídelna důchodců, a po uzavření smlouvy budou přesunuté do Potravinové banky.

Jídelna důchodců k poslednímu srpnu ukončila svůj provoz v důsledku úbytku pracovní síly i klesajícímu zájmu o vydávané obědy. Od minulého pondělí byla jídelna znovu otevřena a je provozována soukromým subjektem.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)