Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Město daruje spolku přátel dětí dětského domova počítače

Město daruje spolku přátel dětí dětského domova počítače

Pět vyřazených počítačových sestav daruje město Hradec Králové Spolku přátel dětí dětského domova rodinného typu v Nechanicích. S darem vyslovila souhlas městská rada.

Ilustrační foto
4.březen 2016 - 10:00
Město tak reaguje na poptávku, v níž předsedkyně spolku Jana Staňková žádá pro děti ve věku 4-23 let sponzorský dar ve formě počítačů. „V dnešní době se mladý člověk bez spojení se světem pomocí počítačů cítí méněcenný, proto bych za Spolek dětí DD Nechanice těmto dětem ráda zpříjemnila život v ústavní výchově,“ píše v dopise adresovaném městu Hradec Králové předsedkyně spolku Jana Staňková.

Město poskytne spolku přátel dětí použitou výpočetní techniku, kterou pro práci na magistrátu kvůli zastaralým parametrům již nelze použít.

Hradec Králové dostane nový domov pro seniory

„Přestože jsou pro účely magistrátu počítače již nevyhovující, mohou být využity pro nenáročné kancelářské práce nebo pro práci s internetem. Z počítačových sestav, které jsou připraveny k předání, byla již odstraněna veškerá magistrátní data a aplikace,“ dodává Jan Nagy, vedoucí odboru informatiky.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Pavlína Pospíšilová, redaktorka Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,Kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)