Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové obnovilo vítání občánků

Město Hradec Králové obnovilo vítání občánků

Tradiční vítání občánků, které pořádá město Hradec Králové, pokračuje. Připraven je také speciální program.

Ilustrační foto
18. července 2021 - 08:00

Pro děti narozené v roce 2021 bude probíhat stejně jako v minulých letech formou malého představení v Divadle Drak. Dětem narozeným v roce 2020 a koncem roku 2019 vládní protiepidemická opatření neumožnila zúčastnit se těchto obřadů, právě pro ně proto město připravilo ve spolupráci s Knihovnou města Hradce Králové unikátní nabídku zúčastnit se ukázky činnosti Klubíku Rybička.

„Slavnostní vítání občánků probírá formou krátkého divadelního představení v Divadle Drak. Noví občánci dostávají od města stříbrnou pamětní medaili, originální domovský list, volnou vstupenku do Divadla Drak a set Bookstart – S knížkou do života. Pro děti narozené v letošním roce máme během prázdnin k dispozici osm termínů. Pokud budou mít rodiče zájem se akce zúčastnit, je potřeba vždy kontaktovat matriku magistrátu města nebo zaslat e-mail,“ vysvětluje náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová.

Akce je určena všem novorozeňatům s trvalým bydlištěm v Hradci Králové, tedy i těm dětem, které se narodily v porodnicích mimo Hradec Králové, ale mají ve městě trvalý pobyt. Termíny spolu s dalšími informacemi jsou k dispozici na webových stránkách města.
Děti narozené v roce 2020 a koncem roku 2019, kterým vládní protiepidemická opatření neumožnila zúčastnit se těchto obřadů, mají připravený speciální program ve spolupráci s Knihovnou města Hradec Králové. Využít mohou unikátní nabídky a zúčastnit se ukázky činnosti Klubíku Rybička pro nejmenší děti a jejich rodiče.

„Program bude knihovna připravovat vždy v pátek od 10 a od 11 hodin dopoledne v přízemí ve víceúčelovém sále hlavní budovy ve Wonkově ulici. Na program je potřeba se registrovat, a to opět na matrice magistrátu. V rámci zhruba  třicetiminutového programu budou mít návštěvníci možnost vidět malé divadélko, veřejné čtení, básničku a společnou písničku vše propojené s jednoduchou pohybovou aktivitou. K poznání budou také dětská oddělení knihovny,“ doplňuje vedoucí odboru kultury Aleš Mokren.

Na setkání dostanou občánci stejné dárky jako při standardním vítání. Kapacita jednoho Klubíku nových občánků je 25 dětí s rodičem nebo rodiči (sourozencem), bohužel není možné přizvat další členy rodiny. Nejbližší termíny Klubíků nových občánků jsou k dispozici během září.

Kostel sv.Máří Magdaleny byl součástí jezuitského areálu

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)