Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

Od roku 2005 uděluje statutární město Hradec Králové symbolický titul „Naděje královéhradeckého sportu“ za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let.

Naděje královéhradeckého sportu 2018
18. března 2019 - 08:00

Při slavnostním vyhlášení, kdy byl velký sál hradecké Filharmonie zaplněn mladými sportovci, trenéry a jejich příznivci, dostali vybraní sportovci ocenění z rukou představitelů města a sportovních osobností.

Město letos odměnilo 14 nejlepších výkonů mezi jednotlivci a 4 sportovní kolektivy. Ocenění sportovci a organizace, v nichž působí oceněné sportovní kolektivy, získali od města finanční příspěvek.

Konkrétní jména oceněných každoročně navrhuje výběrová komise, kterou tvoří zástupci spolupracujících subjektů - statutárního města Hradec Králové, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů deníků MF Dnes a Hradecký deník. Návrh následně projedná a doporučí ke schválení Sportovní komise Rady města Hradec Králové. Adepty na titul Naděje královéhradeckého sportu pro příslušný rok pak odsouhlasí rada města a jeho udělení schválí Zastupitelstvo města Hradec Králové.V rámci doprovodného programu během slavnostního vyhlášení včera vystoupili například Vem Camará Capoeira s ukázkou brazilského bojového umění, o hudební vystoupení se postarala Základní umělecká škola Střezina a ukázku předvedl také sportovní klub aerobiku a tance AC hip hop.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Michal Komárek za Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:j.misík,mmhk)