Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové předalo fotbalový stadion stavební firmě

Město Hradec Králové předalo fotbalový stadion stavební firmě

Hradecký fotbalový stadion v Malšovicích se během následujících týdnů promění ve staveniště, areál město předalo uskupení firem STRABAG, Geosan a D&D Elektromont.

Předání staveniště
4. srpna 2021 - 08:00

Nyní bude následovat příprava staveniště, k samotným demoličním pracím včetně demontáže lízátek by mělo dojít během září. Zahájení stavebních prací se pak plánuje na jaro příštího roku. Nový hradecký multifunkční fotbalový stadion má být dokončený v průběhu roku 2023.

„Dnes jsme se na stadionu sešli se zástupci fotbalového klubu a správcem stavby, abychom společně předali staveniště zhotovitelské firmě. Máme tak za sebou překonání dalšího milníku, které nás postupně posouvá vpřed až k vybudování nové multifunkční arény v Hradci Králové,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Podle stanoveného harmonogramu by měl v následujících dnech začít zhotovitel s přípravou staveniště. Dojde například k jeho kompletnímu oplocení a zřízení kontrolovaného vstupu. „Demoliční práce na stadionu začnou už během srpna demontáží sedaček, samotné tribuny a další prvky na stadionu začnou mizet během září. Ještě v září, případně v říjnu je také v plánu demontovat lízátka – čtyři světelné stožáry nad hrací plochou, které společně tvoří dominantu stadionu,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Stavba tělocvičné haly Pouchov bude dokončena na podzim

„K dnešnímu dni mají za sebou moji kolegové a celý projekční tým spoustu práce, která sice není navenek tolik vidět, ale je stejně důležitá jako samotné stavění. Proběhla řada konstruktivních jednání se zástupci investora, během kterých byly vysvětleny detaily našeho technického řešení stadionu. A samozřejmě od začátku projektujeme,“ říká Aleš Fišer, technický vedoucí oblasti ze společnosti STRABAG.  


Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)