Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové začne využívat dron

Město Hradec Králové začne využívat dron

Radní odsouhlasili nákup dronu pro magistrát Hradce Králové, který budou používat zaměstnanci různých odborů i městské organizace.

Ilustrační foto
16. srpna 2019 - 08:00

Přístroj včetně náhradních dílů a příslušenství přijde na zhruba 85 tisíc korun. Během týdne město vypíše výběrové řízení na dodavatele dronu, používat by ho pak mohlo zhruba od přelomu září a října.

„Dron bude využívat řada odborů magistrátu města, umožní jim zejména pracovat s kvalitnější fotodokumentací. Týká se to například odboru památkové péče, odboru rozvoje města nebo odboru hlavního architekta. Odbor životního prostředí bude moci identifikovat místa významná z pohledu životního prostředí nebo černé skládky. Využitelný bude například i v rámci krizového řízení, bude možné monitorovat trasy k místu mimořádné události, povodňové a zaplavené oblasti v případě přírodní katastrofy a také bude přínosem při vyhledávání osob v terénu i v objektech v případech, kdy potřebují pomoc,“ uvádí tajemnice magistrátu města Markéta Bartušová.


Z městských společností bude dron nejvíce pomáhat v práci technickým službám a městským lesům. Sloužit bude ve většině případů k monitoringu a analýze současného stavu problematických oblastí. O využívání zařízení projevila zájem také městská policie.

„Uvažujeme o zapojení mobilní služebny jako mezičlánku mezi dronem a operačním pracovištěm nebo dronem a bezpečnostní radou města při krizových situacích,“ řekl ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmp)