Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín pokračuje v investičních akcích

Město Jičín pokračuje v investičních akcích

Infrastruktura Kasárna je jeden z největších stavebních projektů v novodobé historii města Jičína.

Kasárna
28. července 2022 - 07:30

Na desetihektarové ploše budou instalovány podzemní inženýrské sítě a vybudovány ulice i veřejná prostranství včetně zeleně a mobiliáře. Práce začaly na jaře 2022 a potrvají do poloviny roku 2025. Město nabídne parcely pro rodinné a obytné domy k prodeji. Celková cena za vybudování infrastruktury je více než 208 milionů Kč a ve výběrovém řízení zvítězilo sdružení firem EUROVIA CS a Stavoka Kosice, které nabídlo nejnižší cenu.

Financování půjde čistě z rozpočtu města, které si nechalo zřídit investiční úvěr ve výši 180 milionů Kč, a vložené prostředky se později částečně vrátí do rozpočtu prodejem parcel. Prvním krokem v pracích byla demolice staré budovy kasáren, vyčištění staveniště od dřevin a také odstranění dětského hřiště. Po skončení prací a zrušení staveniště se otevře nové hřiště s novými herními prvky.

Celou velkou, administrativně složitou zakázku připravili pracovníci Městského úřadu Jičín a město ji od začátku realizuje čistě svými silami – bez dalších režijních nákladů. Kromě nové obytné zóny vznikne u lipové aleje také soukromé SeniorCentrum.

Město Jičín pokračuje v investičních akcích

Již probíhá výstavba nové multifunkční haly ve sportovním areálu. Budova vznikne zastřešením dvou tenisových kurtů v areálu a propojí se krčkem se šatnami, jejichž výstavba byla dokončena v roce 2017. Díky tomu se síťové sporty budou provozovat po celý rok, nejenom sezonně jako doposud. Vznikne prostor pro rozšíření sportu v Jičíně. Hala bude stát už v druhé polovině příštího roku. Výstavbu má na starosti firma VALC spol. s.r.o. Protože se jedná skutečně o plnohodnotnou halu s ocelovým skeletem, stavební náklady jsou více než 51 milionů Kč, a tudíž jde o jednu z velkých městských investic současné doby.

„Jsem přesvědčen, že víceúčelová hala přispěje k dalšímu rozvoji sportu v našem městě a vytvoří podmínky pro tenisovou mládež. Věřím, že tenis naváže na svoji bohatou historii započatou tenisovými kurty pod Čeřovkou,“ uvedl starosta JUDr. Jan Malý.

Pokračují investice do sportovního areálu. Proběhlo kompletní zateplení sportovní haly a byla zde vyměněna elektroinstalace i osvětlení. Nyní se buduje rampa pro bezbariérový přístup a brzy začne výstavba nového schodiště k hlavnímu vstupu. Náklady za vše zmíněné jsou asi 12 milionů Kč. S financováním městu Jičínu pomůže dotace z Operačního programu Životní prostředí. Zateplení mimo jiné znamená snížení energetické náročnosti tohoto hojně navštěvovaného zařízení. Kromě toho ve sportovním areálu probíhá rekonstrukce hlediště u venkovního hřiště házené přibližně za 470 tisíc Kč. Doporučujeme také vyzkoušet workoutové hřiště vedle venkovního hřiště házené. Byla po něm dlouhodobá poptávka a otevřelo se letos na jaře. Protažení svalů je ideálním doplněním joggingu v nedaleké lipové aleji.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)