Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín pokračuje v investičních akcích

Město Jičín pokračuje v investičních akcích

O vestavbě multifunkčního sálu a úpravě Čestného dvora ve Valdštejnské lodžii se již řeklo mnohé. Tato rozsáhlá stavební akce probíhá již několik let a mimo jiné se jedná o úspěšnou přeshraniční spolupráci s polským partnerem – Nadací zámku Gorzanów.

Valdštejnská lodžie
31. července 2022 - 08:00

Co se týká Lodžie a multifunkčního sálu, stavební práce byly tak složité, jak v případě památkových, několik set let starých staveb obvykle bývají. Náročná akce už směřuje k dokončení. Víceúčelový sál bude situován do budov v okolí Čestného dvora. Nabídne zásuvné hlediště, audiovizuální techniku, zázemí s foyer a podobně.

Celkem se rekonstrukce týká osmi místností a také plochy Čestného dvora. Celý projekt nese název Cesta Valdštejnských architektů a sestává se z této rekonstrukce, dále z částečné opravy zámku Gorzanów v polském Kladsku a vydání informačních předmětů, tiskovin a expozice o architektech z doby Albrechta z Valdštejna.

Město Jičín pokračuje v investičních akcích

Náklady jsou necelých 33 milionů Kč. Práce realizuje společnost RITUS s.r.o. Projekt podpořila Evropská unie v rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Česká republika – Polsko. Rekonstrukce výrazně navýší hodnotu Valdštejnské lodžie a vylepší její celkový stav. Současně se letos rozběhla rekonstrukce zbývající části Čestného dvora, kterou provádí firma DKK Stav. Čestný dvůr tak bude v příštím roce zvnitřku zcela opraven a bude ho pouze hyzdit opadávající fasáda.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.měú)