Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín se opět připojí k Evropskému týdnu mobility

Město Jičín se opět připojí k Evropskému týdnu mobility

Na 16. – 22. září připadá Evropský týden mobility a jičínská MHD bude v těchto dnech zdarma.

Jičín
16. září 2022 - 08:00

Město Jičín se opět připojí k Evropskému týdnu mobility. Budeme opět hledat a prozkoumávat jiná, alternativní řešení dopravy, než na jaká jsme si zvykli. Právě proto bude jičínská MHD po sedm dní od 16. do 22. září k dispozici zdarma. Jedná se o malý autobus, který jezdí po smyčce v Jičíně a který má na sobě nalepeno „Jičín svým občanům“.

Ačkoliv tento autobus po Jičíně krouží již řadu let a má své pravidelné pasažéry, mnoho občanů o něm neví. Často ho ovšem využívají obyvatelé Nového Města či Robous. Jízdní řád je k dispozici na webových stránkách www.mujicin.cz – sekce Doprava, průkazy, evidence obyvatel a matrika – Jízdní řád MHD Jičín.

Jičín zve všechny 22. září od 17 hodin na prezentaci dopravních průzkumů v Jičíně a participativní setkání na téma možné proměny dopravy na Valdštejnově náměstí. Setkání se uskuteční v nových učebnách ve Valdštejnském zámku. Výstupy jsou velice zajímavé a týkají se prakticky každého obyvatele i návštěvníka města Jičína. Vstup je zdarma. Budeme rádi za Vaše podněty v diskusi.

Jičín vyzývá každého, aby to v týdnu 16. – 22. září „zkusil trochu jinak“. Může využít jičínský autobus zdarma. Případně se může zúčastnit iniciativy Pěšky do školy nebo Do práce na kole. Evropský týden mobility je každoroční iniciativa Evropské komise, jejíž tradice sahá k roku 2002. Letošním motivem je „Lepší dostupnost“. Jičín se připojí už podruhé.

Cyklokrosový pohár se uskuteční v Jičíně 8. října

Hromadná doprava v Jičíně má jednu smyčku a nejčastějšími pasažéry jsou školáci a senioři. Od roku 2020 tuto dopravní obslužnost poskytuje firma Fejfar, která tehdy zvítězila ve veřejné zakázce nad předchozím poskytovatelem, jímž byla společnost BusLine.  

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%