Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín vypíše dotační program na podporu sportu

Město Jičín vypíše dotační program na podporu sportu

Rada města schválila Program pro poskytování dotací v oblasti sportu pro rok 2023, včetně podmínek kluby hrající ve vrcholových soutěžích, jimiž jsou HBC Jičín a FBK Jičín.

Ilustrační foto
19. března 2023 - 08:00

Dotace jsou rozděleny do několika kategorií, lhůta pro podávání žádostí je stanovena od 10. dubna do 5. května a veškeré dokumenty jsou dostupné na webových stránkách města www.mujicin.cz.

Pravidla definují šest dotačních kategorií. Na pravidelnou sportovní činnost mládeže do 19 let a mladší je alokována částka 1,1 milionu Kč, na významné sportovní akce 200 tisíc Kč, na činnost zdravotně postižených sportovců 50 tisíc Kč, na podporu trenérů mládeže 1 milion Kč, na činnost seniorů 50 tisíc Kč a na vrcholový sport 450 tisíc Kč. Detailní popis kategorií je obsažen v pravidlech. Finanční spoluúčast žadatele (klubu) musí být minimálně ve výši 30 procent z celkových nákladů a veškeré náklady pokryté dotací musí být uskutečněny v roce 2022.

U kategorie trenérů mládeže musí konečná čerpaná částka odpovídat vykázanému počtu odměňovaných trenérů vynásobeným paušálem na trenéra, takže nelze čerpat dotaci v celé požadované výši, pokud je odměňován menší počet trenérů, než bylo uvedeno v žádosti, přičemž nedočerpaný obnos je nutno vrátit. Pravidla dotací včetně tohoto rozdělení byla projednána sportovní komisí, která je poradním orgánem Rady města.   

Jičín se symbolicky připojí k Hodině Země

Program dotací do sportu je jedním z tradičních, každoročně vypisovaných dotačních programů města. Kromě toho Rada města již schválila dotace pro kulturní a na podporu cestovního ruchu. Všechny programy jsou dostupné na webových stránkách.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%