Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín vysoutěžilo dodavatele odpadních nádob

Město Jičín vysoutěžilo dodavatele odpadních nádob

Rada města schválila vyhodnocení veřejné zakázky na dodání nádob k rodinným domům na separovaný odpad.

Jičín
24. května 2023 - 08:00

Soutěž vyhrála společnost MEVA-TEC s.r.o., která splnila všechny podmínky v zadávací dokumentaci a zároveň nabídla nejnižší cenu. Pořízení nádob přijde na 1 810 026,90 Kč včetně DPH, přičemž cena je výrazně nižší, než se předpokládalo v zadávací dokumentaci. S financováním pomůže dotace z Operačního programu Životní prostředí. Díky novým nádobám se rozšíří systém svozu odpadu od domu k domu (door to door), a to do těch jičínských lokalit, kde ještě není zaveden.

Tento systém svozu je vhodný pro zástavbu rodinných domů, proto se rozšíří do příslušných ulic na Novém Městě a do ulic Denisova a Lošťákova. Jedná se o poslední místa, kde svoz door to door dosud není. Pro sídlištní oblasti tento svoz technicky není vhodný. Domácnosti budou vyzvány k vyzvednutí odpadních nádob, což se předpokládá na počátku podzimu. Stejně jako v jiných lokalitách budou po zavedení svozu door to door odstraněna hnízda barevných kontejnerů. Systém se velmi osvědčil, protože jednak navýšil množství vytříděného odpadu, jednak je pro domácnosti pohodlnější.

Stavební úpravy ve Valdštejnském zámku začnou na podzim

Firma dodá 720 kusů nádob o objemu 120 litrů a 60 kusů nádob o objemu 240 litrů na separaci plastů a papíru, dále 40 kusů nádob na gastroodpad s kuchyní, 25 nádob o objemu 240 litrů na tuky a oleje, 10 velkých sběrných nádoby pro separaci skla, a také pro potřeby převozu 3 kontejnery o objemu 20 m3 a 1 kontejner o objemu 9,4 m3.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%