Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín žádá občany, aby podstoupili očkování proti covid-19

Město Jičín žádá občany, aby podstoupili očkování proti covid-19

Jičín: Zdvořile žádáme občany Jičína a okolí, aby se nechali očkovat proti covid-19.

Jičín
17. července 2021 - 08:00

Očkování je založeno na dobrovolnosti, ale žádost města je jednoznačná. Jde totiž o jedinou možnost, jak lze předejít dalšímu šíření onemocnění a dalšímu možnému uzavření společnosti a ekonomiky. K očkování se registrujte na www.registrace.mzcr.cz.

„Dochází k postupnému rozvolňování a návratu do běžného života, ale pandemie není ještě za námi. Chceme zabránit opakování další pandemické vlny. Žádám vás každého, kdo ještě nebyl očkován, aby takto učinil a nechal se očkovat. Jen tak zabráníme hromadnému šíření mutací této nemoci,“ uvedl starosta JUDr. Jan Malý.

Očkování doporučujeme všem věkovým kategoriím. Pokud si z hlediska svého zdravotního stavu nejste jisti, poraďte se se svým lékařem. Po týdnech ústupu epidemie covid-19 se denní nálezy pozitivních případů bohužel opět navyšují, byť prozatím mírně. Trend je celorepublikový a počty narůstají také v Královéhradeckém kraji. I když počet hospitalizovaných občanů zůstává nízký, nezapomínejme, že minulé vlny epidemie covid-19 měly také pomalý nástup v řádu několika týdnů.

Jičín vyhlašuje anketu: Hledáme lokalitu pro Lavičku Václava Havla

Zajímá-li vás aktuální statistika o epidemii covid-19, doporučujeme sledovat webové stránky Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz). Je tu k dispozici i krajské a okresní zdravotnictví, a tak můžeme například zjistit, že do 13. 7. 2021 bylo v okrese Jičín odhaleno za celé období 14 038 případů covid-19. Stránky ministerstva obsahují i průběžné grafy a nabízejí mnoho dalších dat.     


Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)