Svátek má: Artur

Regiony

Velikost textu:

Město svým školám přidá devět milionů na krytí nárůstu cen energií

Město svým školám přidá devět milionů na krytí nárůstu cen energií

Vzhledem k výraznému nárůstu cen energií, ke kterému dochází v posledním období, hradecká radnice dodatečně navýší příspěvek na provoz svým školám a školským zařízením.

Ilustrační foto
10. září 2022 - 08:00

Kompenzaci zvýšených nákladů za energie ve výši devíti milionů korun již schválila městská rada, na konci srpna tuto rozpočtovou změnu budou ještě projednávat zastupitelé.

„Již při schvalování rozpočtu na letošní rok dostaly školy o 4,5 milionu korun vyšší příspěvek na provoz právě s ohledem na změny cen energií. Současně byla v rozpočtu vytvořena účelová rezerva ´Energie´ v celkové výši dvaceti milionů korun, ze které prostředky na tuto další kompenzaci nárustu cen energií použijeme. Předpokládám, že zastupitelstvo tento záměr podpoří,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Devět milionů korun by tak mělo navýšit provozní rozpočet jedenatřiceti městských školských zařízení. „Jednotlivé organizace dostanou proporcionální částku z této sumy podle jejich průměrné výše nákladů na energie za poslední tři roky. Ty byly v celkovém součtu na úrovni 37 milionů korun. Podle velikosti škol jsou tak jednotlivé kompenzace v rozmezí od zhruba padesáti do 750 tisíc korun,“ vysvětluje primátor.Město Hradec Králové zřizuje jedenáct samostatných mateřských a sedmnáct základních škol, z nichž deset má současně i mateřskou školu. Zbývající městská školská zařízení jsou dvě základní umělecké školy a dům dětí a mládeže.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Ing. Petr Vinklář za Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
31%