Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Město vybavuje novou budovu odlehčovací služby Honkova

Město vybavuje novou budovu odlehčovací služby Honkova

Speciální pečovatelská lůžka s nočními stolky, matrace, evakuační podložky a transportní vozík na lůžka pořídí město Hradec Králové do nového objektu odlehčovací služby v Honkově ulici.

Stavba odlehčovací služby v Honkově ulici
23. července 2021 - 08:00

Radní schválili nabídku dodavatele – společnosti LINET, která vybavení za 2,8 milionu korun bez DPH dodá do konce roku. Provoz by odlehčovací služba v nové budově měla zahájit začátkem příštího roku.

„Počet pečovatelských lůžek odpovídá předpokládané kapacitě budovy, bude jich tedy 35. Ke každému z nich bude navíc pořízen noční stolek, speciální matrace i evakuační podložka. Součástí zakázky je ještě transportní vozík na lůžka, aby mohl být zajištěn pohodlný a bezpečný přesun klientů. Dodavatelská firma zajistí také záruční servis a pravidelné bezpečnostně technické kontroly zařízení,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Kromě tohoto vybavení má město již pořízený zvedací systém a vypsané výběrové řízení na nákup části nábytku. Poté, co provozovatel služby – organizace Sociální služby Hradec Králové, dodá specifikaci pro zadávací řízení, proběhne výběr zbývající části interiérů. Závěrečné výběrové řízení bude zaměřeno primárně na oblast IT technologií.Stavební práce na budově odlehčovací služby pokračují podle stanoveného harmonogramu. „Dokončeny jsou vnitřní omítky a souvrství podlah, jejichž součástí jsou rozvody podlahového vytápění. U střechy už byly dodělány klempířské prvky. Nyní se kompletují rozvody vody, kanalizace, silnoproudého a slaboproudého vedení a zároveň také probíhá montáž sádrokartonu. V nadcházejících dnech budou řemeslníci provádět keramické obklady v sociálních zařízeních,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha. Doposud bylo prostavěno zhruba 57,6 milionu korun bez DPH.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)