Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Městská policie gratuluje úspěšným absolventům „Akademie seniorů“

Městská policie gratuluje úspěšným absolventům „Akademie seniorů“

Závěrečným znalostním testem byl ukončen další ročník vzdělávacího cyklu pro starší generaci Akademie seniorů v Hradci Králové.

Akademie seniorů
19. dubna 2019 - 08:00

Všichni posluchači z desátého ročníku „Akademie seniorů“ úspěšně složili závěrečnou zkoušku a získali diplom. Pogratulovat absolventům Akademie seniorů přišel i náměstek primátora města Mgr. Martin Hanousek, paní radní Andrea Turková a za BESIP Lada Kociánová.

Posluchači si kromě dárků, v podobě reflexních, tašek a drobností odnáší i spousta praktických a pro život užitečných znalostí a vědomostí. Na rozloučenou si senioři mohli prohlédnout kamerový a monitorovací vůz městské policie, vybavení vozidla výjezdové skupiny a připraveny pro ně byly i ukázky ze služební kynologie.

Akademie seniorů je projekt, který je zaměřen především na seniory a osoby tělesně či jinak zdravotně postižené. Tito lidé jsou často oběťmi trestné činnosti a podvodů. Snadný terč z nich dělá malá schopnost obrany, pomalejší reakce, ale také fakt že řada z nich žije osamoceně, bez kontaktu s rodinou, přáteli či známými. V případě nouze se jen stěží dovolají pomoci.

Strážníci díky systému First Responder zachránili několik životů

Projekt je postaven na sérii aktuálních témat, přednášených v samostatných blocích. Jeho cílem je zvýšit právní povědomí starších lidí a získání praktických znalostí, vedoucích k větší bezpečnosti seniorů a k obraně proti tzv. „šmejdům“. Lektory jsou strážníci z oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové a externí odborníci z daných oborů i poskytovatelé služeb, zabývající se touto problematikou.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, vedoucí oddělení prevence kriminality, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)