Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Městské základní školy přivítají budoucí prvňáčky

Městské základní školy přivítají budoucí prvňáčky

Zhruba tisícovka dětí z Hradce Králové a okolí zasedne tento týden poprvé do lavice v základní škole. Zatím však jen na zkoušku.

Ilustrační foto
12. dubna 2018 - 08:00

Městem zřizované základní školy totiž během jarních zápisů v pátek a v sobotu přivítají své budoucí prvňáčky, kteří svým učitelům a učitelkám předvedou, jak jsou připraveni na opravdové školní vyučování.

„Město v současnosti eviduje 872 dětí s trvalým pobytem v Hradci Králové, které by měly poprvé přijít k zápisu do prvního ročníku základních škol,“ říká Milan Jaroš, náměstek primátora odpovědný za oblast školství.

Velká většina těchto dětí navštěvuje městské mateřské školy, část z nich ale dochází do předškolních zařízení, které nejsou na území města, nebo je provozuje jiný subjekt. Do městských mateřských škol dochází 167 dětí, které již mají odklad školní docházky z posledního zápisu v loňském roce, dalších 829 dětí z těchto školek by mělo k zápisu přijít poprvé.

U Kumburského Újezdu se zranily při dopravní nehodě čtyři osoby

„Zpravidla každý rok požádá o odklad necelých 15 % z celkového počtu dětí, které přijdou k zápisu,“ doplňuje Jaroš.


Každý předškolák v Hradci Králové obdržel publikaci „Vybíráme základní školu“, kde rodiče budoucího žáka najdou veškeré informace k zápisům, školským obvodům, k výběru školy a zajímavosti z jednotlivých škol. Loni bylo u zápisu v Hradci Králové celkem 1151 dětí, z nichž 163 žáků přišlo již po odkladu školní docházky. Z 988 dětí, které přišly k zápisu poprvé, požádalo o odklad školní docházky 160.

Mezinárodní den památek na Grabštejně: renesanční etapa v historii hradu

Město Hradec Králové zřizuje na svém území celkem 17 základních škol, které letos plánují otevřít celkem 40 prvních tříd. V probíhajícím školním roce je v městských školách 39 prvních tříd s 917 žáky.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)