Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Městský kamerový systém v Jičíně se rozšíří o čtyři kamery

Městský kamerový systém v Jičíně se rozšíří o čtyři kamery

Rada města Jičína schválila výsledek výběrového řízení na dodavatele čtyř kamer, jež se přiřadí ke stávajícímu městskému kamerovému systému.

Kamera na zámku v Jičíně
21. srpna 2019 - 08:00

Městský kamerový systém se rozšíří o další čtyři monitorovací body. Čtyři monitorovací zařízení včetně příslušenství dodá jičínská firma VSV connect, spol. s.r.o., která nabídla celkovou cenu 303 701 Kč bez DPH (367 478 Kč vč. DPH).


Nové kamerové body budou umístěny v ulici Smiřických u základní školy a v ulici Kosmonautů, dále poblíž pěšiny přes Cidlinu u obchodu Maxihit a na jižním konci ulice Přátelství. Ve všech čtyřech lokalitách, které budou nově sledovány, bylo identifikováno zvýšené riziko přestupkové činnosti. S financováním nových kamer pomohl Program prevence kriminality na místní úrovni 2019, který vypsalo Ministerstvo vnitra a Jičínu schválilo dotaci ve výši 350 tisíc Kč.  


Městská policie dosud obsluhovala 21 otočných a 51 pevných kamer. Městský kamerový systém má v dnešní době při prevenci kriminality nezastupitelnou úlohu, ve které kamery už pouze svou přítomností nejen snižují trestnou či přestupkovou činnost, ale jsou také důležité při objasňování přečinů. Výstupy z kamerového systému částečně využívá také státní policie.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú)