Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Městu Jičín navrhnou studenti mobiliář na náměstí

Městu Jičín navrhnou studenti mobiliář na náměstí

Studenti liberecké fakulty umění a architektury navrhnou mobiliář na náměstí.

Jičín
12. března 2023 - 08:00

Rada města doporučuje Zastupitelstvu města schválit smlouvu o spolupráci s Fakultou umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Na základě smlouvy budou vytvořeny studentské práce na téma Oživení centra města pomocí městského mobiliáře poskytujícího stín. Pozornost studentů se bude soustředit na Valdštejnovo náměstí.

Zpracování tématu vychází z požadavků Strategického plánu města. Finanční prostředky půjdou z letošní rozpočtové položky architekta města, který je také předkladatelem usnesení do jednání Rady města. Odevzdané návrhy mobiliáře vyjdou v tištěné i digitální podobně a budou prezentovány občanům. Charakterem výstupů budou studentské semestrální a diplomové práce. Termín odevzdání prací je smluvně stanoven na 30. června 2023 a poté následuje lhůta pro přípravu prezentace, která tak bude představena veřejnosti na konci letošního roku.

Plnění smlouvy bude zcela zajištěno fakultou. Smlouva opravňuje město Jičín v použití studentských prací jako podkladu pro diskusi o dalších záměrech a pro účely vlastních propagací na webu nebo v tisku. Podmínkou je uvedení jména autora.

Jičín podpoří rozvoj cestovního ruchu

Rada města také schválila zrušení původní dlouhodobé smlouvy s Fakultou umění a architektury TUL, protože její znění již nebylo aktuální.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%