Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

MěÚ Jičín obhájil krajský titul Přívětivý úřad

MěÚ Jičín obhájil krajský titul Přívětivý úřad

MěÚ Jičín obhájil krajský titul Přívětivý úřad, uspěl i jičínský mapový portál GIS. Dne 15.května proběhlo slavnostní udílení cen Přívětivý úřad. Konalo se v Olomouci v nově zrekonstruované Pevnosti poznání.

Společné foto
25. května 2019 - 08:00

Jičín obhájil prvenství v rámci Královéhradeckého kraje a stále je držitelem titulu Přívětivý úřad! Ocenění převzal tajemník MěÚ Jičín Ing. Peter Bareš z rukou náměstka ministra vnitra JUDr. PhDr. Petra Mlsny. Soutěže, již vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR, se dobrovolně účastní městské úřady III. typu a úřady pražských částí.

Jičín uspěl ve velké konkurenci. Přihlásilo se 146 obcí, což představuje skoro dvě třetiny úřadů třetího typu v ČR. Prvenství je pro MěÚ Jičín velkým závazkem. Snažíme se občanům zpříjemňovat návštěvu úřadu, rozšiřujeme služby a jsme si vědomi i nedostatků, na jejichž řešení pracujeme. Zároveň MěÚ Jičín následuje vývoj v digitalizaci a ochraně životního prostředí.

Sběr informací pro vyhodnocení pořadí probíhal skrze dotazník. Letos obsahoval 61 otázek, které se týkaly různých oblastí fungování města a úřadu. Otázky se ptaly například na počet úředních hodin týdně, na přístupnost formulářů na webu města, na bezbariérovost úřadu, na možné způsoby platby, na archiv ročních rozpočtů na webu a podobně. Některé dotazy byly velmi konkrétní, ostatně zjišťovaly třeba i přítomnost přebalovacího pultu na úřadě. Kompletní dotazník je přístupný na webu Ministerstva vnitra ČR www.mvcr.cz. Pro vyhledání stačí napsat Přívětivý úřad 2019.

MěÚ Jičín obsadil první místo, když za sebou nechal města Trutnov a Nové Město nad Metují, které si odvezlo pomyslný krajský bronz. Každý ze 14 krajů České republiky byl vyhodnocen zvlášť. Poté přišlo vyhlášení celostátního vítěze. Toto absolutní prvenství putuje do Litoměřic, stříbro jde do Liberce a bronz do Žďáru nad Sázavou.

Velkou radost Jičínu přineslo i ocenění pro postupně budovaný městský mapový portál GIS. Obsahuje cenné funkce nejen pro laického uživatele, ale i pro projektanty, akademiky a další odborníky. Jde o dlouhodobý projekt jičínského úřadu, ke kterému jsou přidávány funkce a u kterého je kladen důraz na uživatelskou přívětivost. Je dostupný pro každého.


Navštivte web gis.mujicin.cz a pro prohlídku mapy klikněte na Základní projekt. Následně můžete pomocí menu vpravo přidávat jednotlivé vrstvy dle zájmu. Mapový portál GIS byl oceněn tím, že se dočkal vlastní strany v brožuře Příklady dobré praxe, která byla během vyhlášení pokřtěna. Byl tedy zařazen mezi nejmodernější služby, jež obce v ČR nabízí.

Na fotografii: Společně foto zástupců oceněných úřadů z Královéhradeckého kraje: Nové Město nad Metují, Turnov, Jičín

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú)