Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Mezi kavalíry a kasárnami vzniknou nová náměstí v centru Hradce

Mezi kavalíry a kasárnami vzniknou nová náměstí v centru Hradce

Na revitalizaci budovy Gayerových kasáren v Hradci Králové, která začala před několika týdny a využívá ji krajské Muzeum východních Čech, by měla navázat úprava ploch uvnitř kavalírů a před kasárnami.

Náměstí - pohled od přístavby muzea
19. listopadu 2019 - 08:00

Rada města schválila podmínky soutěže na projektanta, který zpracuje dokumentaci pro stavební povolení a provedení stavby. Územní rozhodnutí již město má.

Mezi kavalíry vznikne areálový parter, který ze severu uzavírá nový parkovací dům. „Náměstí bude dlážděné, opatřené městským mobiliářem, veřejným osvětlením a s výsadbou nových stromů. Bude objízdné pro zásobování a obslužnost podnikatelských objektů v areálu kavalíru. V severní části centrálního náměstí bude také obnovena historická studna,“ popisuje záměr rekonstrukce Jiří Bláha, investiční náměstek primátora Hradce Králové.


Podle návrhu smlouvy s vítězným projektantem by tak město mohlo požádat o stavební povolení na podzim příštího roku. „Město bude koordinovat termínově svou část stavby v daném území s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Hrubý odhad nákladů na tuto investici je předběžně 70 milionů korun. Přesnější číslo bude město znát až po zpracování vyšších stupňů stavební dokumentace a na základě nabídek stavebních firem ve veřejné soutěži,“ dodává náměstek Bláha.Zbývající dvě boční náměstí před objekty Vrbenského a Gayerových kasáren vytvoří další nový důstojný prostor. Dláždění celého areálu doplní sadové úpravy, městský mobiliář a veřejné osvětlení. Na obě boční náměstí vzniknou z ulice ČSA také dva nové pěší vstupy opatřené brankami.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)