Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Mladík sdělil, že byl „kalit“, ale nevysvětlil proč je nahý

Mladík sdělil, že byl „kalit“, ale nevysvětlil proč je nahý

Zcela nahý mladý muž pobíhal krátce před třetí hodinou ranní po třebešské lokalitě. Proběhl několika ulicemi, až se nakonec schoval do telefonní budky.

Ilustrační foto
9. srpna 2017 - 08:00

Přivolaná hlídka městské policie ho nalezla sedět na zemi. Mladík sdělil, že byl „kalit“, nedokázal však vysvětlit, co zde dělá, kde se zde vzal, ani proč je nahatý.

Celkově působil velmi zmateně. Dechová zkouška mu prokázala 2,5 promile alkoholu. Strážníci na místo přivolali záchrannou službu. Záchranáři rozhodli o jeho převozu na Emergency, kde bude vyšetřen. Zároveň požádali hlídku o asistenci při jeho převozu.


Strážníci nahému mladému muži poskytli tričko a kraťasy, aby se nepohyboval zcela bez oblečení. Po vyšetření v nemocnici byl mladík propuštěn a bylo mu důrazně doporučeno jít rovnou domů. Po dvanácté hodině však byla městská policie přivolána do stejné lokality opět. Mladíka, kterého řešili v noci, kolemjdoucí občané nalezli sedět s tričkem omotaným kolem hlavy na autobusové zastávce. A protože si nedal říct, domů nešel a jeho opilost se ještě zvýšila, byl k vystřízlivění převezen na záchytku.   

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)