Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Motivační program Prokopa Diviše zná své další vítěze

Motivační program Prokopa Diviše zná své další vítěze

Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše. V letošním roce se do programu zapojilo téměř 1000 studentů v celé ČR.

Ilustrační foto
11. června 2018 - 08:00

Motivační program Prokopa Diviše, další  informace naleznete na https://kdejinde.jobs.cz/clanky/prokop-divis/,  se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky.

„Studenti, kteří se do programu zapojí a získají ocenění, pak mají výhodu při hledání dalšího uplatnění u naší společnosti,“ říká Tomáš Murtinger, ředitel úseku Finance a správa společnosti ČEZ Distribuce.

Do motivačního programu se zapojila i SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradební ulici. „Se Skupinou ČEZ spolupracujeme pravidelně. Ať už se jedná o středoškolskou soutěž Enersol či různé prezentace techniky a ukázky zařízení, někteří naši studenti si vyzkoušeli i energetickou maturitu.. Motivační program Prokopa Diviše je tak další aktivitou, kterou velmi vítáme. Pro naše studenty je to jednak zkušenost a motivace pracovat na sobě. Ke kritériím účasti v programu patří například dobrý školní prospěch, aktivita ve výuce i účast v programech a projektech pořádaných Skupinou ČEZ. Mezi studenty je zájem a jsme rádi, že se tohoto programu můžeme zúčastnit,“  říká PaedDr. Pavel Jankovský, ředitel školy.

Vyhodnocování programu probíhá celý školní rok a na přelomu března a května vybere komise složená ze zástupců dané školy, ČEZ Distribuce - http://www.cezdistribuce.cz/, a Asociace energetických manažerů tři nejlepší žáky v daném oboru, kteří získají zajímavé finanční ohodnocení. V Hradci Králové dostalo ocenění 9 studentů ve třech kategoriích.

Do projektu se v letošním školním roce  2017/2018 zapojilo 10 partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Dobrušce, Olomouci a Ostravě. Programu se zúčastnilo 946 studentů.

Malá vodní elektrárna Hučák prochází rekonstrukcí


Technické profese se v současné době potýkají s nedostatkem pracovních míst a nejinak tomu je i v oboru distribuce elektřiny. Společnost ČEZ Distribuce se proto snaží podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách.  Volné pozice naleznete na webových stránkách https://kdejinde.jobs.cz/.

Na východě Čech jsou do programu zapojeny dvě střední školy: Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradební, Hradec Králové a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce.


Fyzik a teolog Prokop Diviš (vlastním jménem Václav Divíšek, 1698 -1765 ) zasvětil svůj vědecký život především elektřině; známý je především jeho vynález bleskosvodu. Diviš rovněž studoval vliv elektřiny na rostliny a využití pro léčbu některých nemocí

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)