Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Muž je podezřelý z vloupání do auta. Pozná ho někdo? (VIDEO)

Muž je podezřelý z vloupání do auta. Pozná ho někdo?  (VIDEO)

<< VIDEO >> Na linku 158 volal muž, že vidí z okna svého bytu nějakého muže, jak se podezřele pohybuje okolo auta.

Hledaný muž
7. října 2018 - 08:00

Než stihla policejní hlídka přijet, muž utekl. Na místě policisté zjistili, že u zaparkovaného vozidla Huyndai je rozřezán na dveřích u řidiče okolo zámku plech, je utržené madlo, rozbitá výplň okna a jsou odšroubované oba přední světlomety. Škoda na  vozidle byla odhadnuta na 24 tisíc korun.

Vedle parkoviště na opodál stojící budově je nainstalován kamerový systém, který zachytil podezřelého muže víckrát. Poprvé krátce po půlnoci jak si to tam obhlíží, pak 2x dopoledne, jak se snaží před krádeží zastříkat kameru. Jelikož byla vysoko a nepomohlo mu vylézt ani na popelnici, nebyla kamera sprejem zasažena.

Případ řeší policisté jako přečin krádeže a poškození cizí věci, za což může jít pachatel až na dva roky do vězení."Jelikož se policii do soboty nepodařilo zjistit totožnost tohoto muže, obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud ho někdo, i přesto, že muž má přes obličej šátek a na hlavě kšiltovku, pozná, zavolejte na linku 158 nebo se dostavte na jakoukoliv policejní služebnu," vyzývá policie.


Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:krp khk)