Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Muž kvůli vyhrožování sousedům skončil ve vazbě

Muž kvůli vyhrožování sousedům skončil ve vazbě

Policisté od pátku 27.7. řeší sousedské spory, které vyvrcholily vyhrožováním. Na linku 158 zavolala žena, že mají necelý rok problémy se sousedem.

Ilustrační foto
31. července 2018 - 08:00

Žena uvedla, že zaslechla, jak svému psu říká, že si se sousedy poradí, že je zlikviduje. Dosud tomu nedávala takovou váhu, ale jak zaslechla poslední výhružku, která v ní vzbudila důvodnou obavu o život a zdraví své i svých blízkých, zavolala na tísňovou linku. Donedávna jim muž prý pouze nadával a různě pomlouval.

Muž, který je obviněn z trestného činu nebezpečné vyhrožování, skončil v sobotu na návrh státního zástupce ve vazbě. Dle trestního zákoníků může být 69letý muž odsouzen až k ročnímu vězení.

Královéhradecký policista je mistrem Evropy v benchpressu

Policisté dopadli během pár dní hledaného zloděje. V minulém týdnu se policistům z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové podařilo dopadnout muže, který je podezřelý z trestného činu loupež. Muž měl v polovině července v poledne nedaleko centra města nejdříve slovně napadnout jiného muže, po kterém vyžadoval vydání údajně dlužných peněz. Když se začal poškozený muž bránit, povalil ho na zem, několikrát ho udeřil a přes jeho aktivní odpor mu odcizil pánskou kabelu. Odcizením kabely, v které měl peněženku s hotovostí, platební kartu, osobní doklady a další věci, mu způsobil téměř 5tisícovou škodu.

Napadený 50letý muž musel vyhledat lékařské ošetření. O lupiči byl schopen policistům říci pouze to, že ho zná z bývalého zaměstnání, nezná jeho jméno ale pouze přezdívku a že s ním neměl nikdy žádný konflikt. Policistům se operativním šetřením a dobrou místní znalostí podařilo s minimem poskytnutých informací během deseti dnů podezřelého muže vypátrat a zadržet.

Dvaadvacetiletý muž se k loupeži doznal a při provedené prověrce na místě sám označil místo, kde si odcizené věci po loupeži uschoval. Poté, co se kabela se všemi věcmi kromě peněz našla, se poškozenému muži vrátila. Muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)