Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Muž odcizil vodku a energetické nápoje a opil se ve zkušební kabince

Muž odcizil vodku a energetické nápoje a opil se ve zkušební kabince

Dne 22.12. v 7.30 byl v jednom hradeckém obchodě na Novém Hradci Králové zadržen muž, který odcizil láhev vodky a dva energetické nápoje a přímo v tom obchodě všechno ve zkušební kabince vypil.

Ilustrační foto
6. ledna 2018 - 08:00

Ostraha obchodu si muže všimla, když vrávoral mezi regály a pokřikoval na nakupující. U regálu s voňavkami se i navoněl. Muž z ostrahy ho šel zkontrolovat do zkušební kabinky, protože z ní vycházel rámus. V kabince si všiml, že muž má u sebe vypitou láhev vodky a dvě plechovky nealka. Muže vyzval k následování do zázemí obchodu, kde počkali na příjezd policistů. Mezi tím vyčíslili na odcizeném pití škodu na necelých 200 korun.

Policisté zjistili, že se jedná o 29letého muže z Náchodska, který byl naposledy před 4 měsíci odsouzen za krádež k trestu odnětí svobody na 1 rok s podmíněným odkladem na 3 roky. Podrobili ho dechové zkoušce, která ukázala hodnotu 1,5 promile a převezli ho na záchytnou protialkoholní stanici k vystřízlivění.


Odpoledne po vystřízlivění ho policisté převezli na služebnu, kde ho obvinili z trestného činu krádež, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let. Muž se ke krádeži přiznal a uvedl, že do obchodu šel už s úmyslem, že alkohol vypije tam, aby ho nemusel pronášet přes pokladny. Nejprve odcizil vodku a 1 plechovku a ve zkušební kabince začal obojí popíjet. Jelikož mu nealko nestačilo, vydal se pro druhou plechovku. V této chvíli si ho ostraha přes kameru všimla. Než k němu ale dorazila, muž se stihl vrátit do kabinky a vše dopít.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv, kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)