Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Muž při vyklízení garáže možná nalezl nevybuchlou munici

Muž při vyklízení garáže možná nalezl nevybuchlou munici

Ve středu 13.3. v 10.45 na lince 158 přijali královéhradečtí policisté oznámení o nálezu podezřelého předmětu, který se jeví jako munice či nástražný výbušný systém. Devět lidí bylo evakuováno.

Munice?
15. března 2019 - 08:00

Tento předmět nalezl muž při vyklízení garáže v Machovcově ulici v Hradci Králové. Na místo okamžitě vyjely dvě policejní hlídky. Po zhlédnutí nálezu policisté rozhodli o evakuaci nejbližšího rodinného domu, kde bylo v té chvíli 9 osob, a k uzavření celé ulice, jejíž obyvatelé byli upozorněni, aby nevycházeli z domů a drželi se dále od oken.

O tomto opatření byli dále upozorněni obyvatelé sousedních ulic Kubištova a Kunertova. Na místo byli přivoláni pyrotechnici, kteří nalezené 3 válečky neznámé látky a 6 kusů iniciátorů prohlédli a zkonstatovali, že se nejedná o žádnou výbušnou látku.


Po cca jedné hodině bylo opatření zrušeno a lidé se mohli vrátit do svého domu. Na místě zasahovalo 10 policistů, dva strážníci a dva pyrotechnici.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)