Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Muž se zbraní v ruce v lidech vzbuzoval obavu o život

Muž se zbraní v ruce v lidech vzbuzoval obavu o život

V úterý 23.4. krátce po 13. hodině na lince 158 přijala policie oznámení týkající se muže, který v centru města chodí s dlouhou zbraní v ruce a ohrožuje kolemjdoucí občany

Ilustrační foto
28. dubna 2019 - 08:00

Na místo okamžitě vyjela hlídka pohotovostního a eskortního oddělení, která ho vzápětí v ulici V Kopečku zadržela. Volající muž vypověděl, že viděl, jak muž vzal pušku do obou rukou, manipuloval se závěrem jako při nabíjení, pozvedl ji a po několik sekund na něho a jeho známého mířil. Vzápětí se policistům přihlásili další tři svědci, na které mířil v ulici Mostecká, když šli po protějším chodníku a z obavy možné střelby se dali na útěk.

Policisté muži zbraň zabavili, podrobili ho dechové zkoušce, která ukázala 0,12 promile alkoholu, a muže převezli na policejní služebnu k dalším úkonům. Na služebně 42letý muž při výslechu manipulaci se zbraní na veřejnosti připustil.

Komisař z oddělení obecné kriminality muže obvinil z trestného činu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Zbraň předal ke znaleckému zkoumání, na jehož základě se zjistí, zda se muž navíc nedopustil trestného činu nedovolené ozbrojování. Dále ho obvinil z dalšího nebezpečného vyhrožování, kterého se měl dopustit o měsíc dříve tak, že po předchozí hádce opakovaně fyzicky napadl svou družku ve společně obývaném domě, kdy ji ještě vyhrožoval prohozením oknem a zabitím. Pokud ho soud uzná vinným, může být odsouzen až na 3 roky do vězení. Policisté se budou dále zabývat otázkou, zda se muž nedopustil trestného činu nedovolené ozbrojování.


Policie upozorňuje:  Všechny zbraně i ty, na které nemusí být zbrojní průkaz, se musí nosit skrytě nebo v uzavřeném obalu, nesmí se s nimi manipulovat na místě veřejnosti přístupném a nositel nesmí být pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek, musí splňovat věkovou hranici a musí být právně způsobilý.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)