Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Muž si ustlal v cizím bytě, ráno ho probudil realitní makléř

Muž si ustlal v cizím bytě, ráno ho probudil realitní makléř

Kriminalisté územního odboru Hradec Králové obvinili z trestného činu krádež a neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru 27letého muže.

Ilustrační foto
6. srpna 2017 - 08:00

Muže spícího v prázdném bytě jednoho z domů nedaleko hlavního nádraží v Hradci Králové našel ve středu ráno (2.8.) realitní makléř, který měl byt na starosti. O kontrolu bytu ho požádala majitelka bytu na základě informace od sousedky, že slyšela v bytě hluk.

Přivolaní policisté muže na místě zadrželi. Policistům se přiznal, že v úterý 1.8. vypáčil vstupní dveře, které zatarasil nalezenými štaflemi ve sklepě a na zemi si ustlal. Poškozením dveří způsobil majitelce bytu 15setkorunovou škodu. Do bytu si přinesl i věci, které den předtím odcizil v Opatovicích nad Labem.

Policisté zjistili, že má v Opatovicích na svědomí vloupání do vozidla, odkud odcizil autorádio, několik kusů CD a drobné mince. Vše v hodnotě téměř tisíc korun. Z auta odcizil také klíče, s kterými se dostal do rodinného domu, z něhož odcizil 2 boty kolečkových bruslí. Nevšiml si však, že jedna je dámská a druhá pánská. Vloupal se také do jedné z opatovických firem, kde odcizil fotoaparát, čipové karty zaměstnanců, nabíječku, boty a další věci. Celkem za 1.500 korun.


Z evidencí policisté zjistili, že byl za krádež v loňském roce odsouzen Okresním soudem v Českých Budějovicích k podmíněnému 4měsíčnímu trestu. Podmínka mu vypršela letos v červnu. Jelikož se obdobného činu dopustil v posledních třech letech, nyní mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do tří let.

Vyšetřovatel podal podnět ke státnímu zástupci na uvalení vazby. Muž není státním příslušníkem našeho státu, ale občanem státu patřícího do Evropské unie, kde se nezdržuje. Jedná se o osobu bez bydliště pohybující se po celé České republice a bez stálého příjmu. Obživu si obstarává trestnou činností.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)