Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Na Den lesní techniky budou posíleny spoje MHD

Na Den lesní techniky budou posíleny spoje MHD

Společnost Městské lesy Hradec Králové pořádá i letos tradiční Den lesní techniky, který se uskuteční 12.října od 10 do 16 hodin na trase od skladu palivového dřeva za útulkem pro opuštěná zvířata k bufetu U Vlka ve Vlčích jámách.

Den lesní techniky
5. října 2019 - 08:00

Akce je navíc spojena s Festivalem dřeva. Návštěvníci budou moci k cestě do lesa využívat městskou hromadnou dopravu.

Dopravní podnik posílí kvůli akci dopravu k lesnímu hřbitovu. „Během Dne lesní techniky bude linka MHD číslo 9 zajištěna velkokapacitními kloubovými autobusy a v čase od 9 do 17 hodin budou všechny spoje zajíždět až na zastávku Lesní hřbitov. Nebudou tedy končit na zastávce Malšovice – U Střelnice,“ informuje o opatřeních Aneta Bůžková z Městských lesů Hradec Králové.

K cestě na místo je vhodnější použít místo aut městskou hromadnou dopravu. U Zděné boudy budou organizátoři akce vybírat padesátikorunový parkovací poplatek, přičemž parkování bude možné na příjezdové cestě k lesnímu hřbitovu, na parkovišti u něj a na komunikaci vedoucí lesem od Zděné boudy k ulici Na Hrázce.Pro návštěvníky jsou připravené nejen ukázky lesní techniky, ale také ukázky myslivecké kynologie a pedagogiky, sokolnictví, řezbářské a kovářské dovednosti, včelařství a arboristiky, tedy péči o vzrostlé dřeviny. Festival dřeva k programu přidá o půl dvanácté soutěž dřevorubců, ukázky řemeslných dovedností a lesní pedagogiku. Praktické ukázky činností budou probíhat v 11, 13 a 15 hodin. Lesníci pro veřejnost zajistí také občerstvení jako zvěřinový guláš, divočáka na rožni nebo rybí speciality.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)