Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Na hradecké výtvarníky ze ZUŠ Střezina čeká zmodernizovaný pavilon

Na hradecké výtvarníky ze ZUŠ Střezina čeká zmodernizovaný pavilon

S novým rokem čekají nové začátky výtvarníky v hradecké základní umělecké škole Střezina.

ZUŠ Střezina
5. ledna 2023 - 08:00

Navrací se do plně zrekonstruovaného pavilonu, ve kterém probíhaly práce od začátku loňského roku. Došlo zde k výměně všech oken, vnitřních rozvodů, zateplení i novému vybavení vnitřních prostor. Celá rekonstrukce tohoto objektu vyšla město na přibližně 38 milionu korun bez DPH.

„Vzdělání v základní umělecké škole může mít pro žáky významný přínos pro celý život, ať už si zde najdou dlouhodobý koníček nebo dokonce budoucí profesi. Abychom mohli naše žáky kvalitně vzdělávat, je třeba jim k tomu poskytnout moderní zázemí, kde se budou cítit dobře a bude jim umožněno využívat nové trendy a technologie ve svém oboru. Nyní pro ně otevíráme zrekonstruovaný výtvarný pavilon, který by měl vše z toho splňovat. Přeji všem, aby se jim dařilo a mohli zde naplno rozvíjet své nadání a talent,“ uvádí primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Rekonstrukce výtvarného pavilonu byla zahájena začátkem loňského roku. Během ní došlo k opravě střechy, která byla zároveň zateplena, stejně jako fasáda budovy. Uvnitř objektu byly provedeny veškeré vnitřní instalace jako jsou rozvody vody, kanalizace, elektřiny a další. „Ve třípatrovém výtvarném pavilonu se celkových změn a úprav dočkaly také interiéry. Vznikl zde fotoateliér s černou stěnou, speciálně vybavené keramické dílny včetně pecí, malířské ateliéry a galerie. Novinkou je také odhlučněná sochařská dílna,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Otevřením nového pavilonu výtvarného oboru byla dokončena téměř polovina první etapy rozsáhlé rekonstrukce celé základní umělecké školy. Její součástí je také vybudování spojovací chodby a modernizace přilehlého tanečního pavilonu.

„Ve dvoupodlažním tanečním pavilonu nás čekají jak venkovní úpravy, zateplení budovy a rekonstrukce střechy, tak práce v interiérech. Nové budou například pružné sportovní podlahy, omítky, okna a další,“ doplňuje náměstek Řádek.Spolu s tanečním sálem bude také dokončena stavba spojovací chodby, která propojí taneční a výtvarný pavilon a poskytne tak komfortnější přesun žákům i nové výstavní prostory. První etapa by měla být dokončena koncem letošního roku, město vyjde na 76,2 milionu korun bez DPH.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%